Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 21. septembra 2020

Sú ľudia na Slovensku ešte ochotní pomôcť dobrej veci?

8. septembra 2010 | Komentáre: 0 |

V mnohých európskych krajinách je samozrejmosťou, že dobrovoľnícke organizácie realizujú dni dobrovoľníckych aktivít, v ktorých vytvoria verejnosti priestor na zapojenie sa do dobrovoľníctva. V tomto roku sa tak deje po druhý raz aj na Slovensku – 77 organizácií v 37 mestách a obciach Slovenska sa spojilo, aby sa mohol uskutočniť druhý ročník Dňa dobrovoľníctva na Slovensku. To, či sú ľudia na Slovensku ešte ochotní pomôcť dobrej veci, uvidíme v piatok, 10. septembra 2010. Deň dobrovoľníctva bude zároveň začiatkom príprav na rok 2011 – na Európsky rok dobrovoľníctva. V meste Hnúšťa sa môžete zapojiť a pomôcť v DEDESO (Denný detský stacionár), ktorý prevádzkuje  Občianske združenie Aténa.

V tento deň sa bude môcť každý, kedykoľvek od 10.00 do 19.00 hod. priamo zapojiť do dobrovoľníckej činnosti v jednej zo zapojených mimovládnych organizácií: „Želáme si, aby sa počas dňa do dobrovoľníckych aktivít zapojilo čo najväčšie množstvo ľudí, čím chceme sebe aj iným európskym krajinám ukázať, že Slováci majú potenciál robiť dobré skutky. Všetci budú môcť zažiť dobrý pocit zo zmysluplnej práce vykonanej pre iných. Počet zapojených dobrovoľníkov a dobrovoľníckych hodín zverejníme hneď po ukončení Dňa“, povedala pre Echoviny.sk Alžbeta Mračková, výkonná riaditeľka OZ C.A.R.D.O.

Počas 10.septembra 2010 otvoria dobrovoľníkom svoje dvere organizácie sociálneho, zdravotníckeho, kultúrneho, environmentálneho a voľnočasového zamerania. Ľudia sa budú môcť priamo zapojiť napr. do čistenia dvorov zariadení pre deti a seniorov, do natierania plotov, maľovania, ale pôjde napr. aj o prechádzky s klientmi – seniormi alebo o voľnočasové aktivity s deťmi a mládežou, pacientmi a podobne.

ZDROJ: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA