Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 3. decembra 2020

Vo štvrtom kole sa testovaniu nevyhnú R. Zalužany, Lukovištia či Ratková

17. novembra 2020 | Komentáre: 0 |

Štvrté kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 už nebude prebiehať v rámci celého Slovenska či vybraných najviac zasiahnutých okresov, ale iba v jednotlivých obciach, kde bolo počas posledného testovania viac ako 1 percento nakazených z celkového počtu otestovaných.

Rozhodol o tom Ústredný krízový štáb na svojom pondelkovom (16. 11. 2020) zasadnutí.

Pre nás konkrétne to znamená, že testovanie bude iba v niekoľkých obciach, keďže náš región patrí podľa oficiálnych čísiel medzi tie najmenej zasiahnuté novým koronavírusom. Konkrétne ide o Rimavské Zalužany (v prvom kole 2,25 % pozitívnych), Lukovištia (1,26 %), Ratkovú (1,07 %) a Ratkovskú Suchú (2,74 %). V širšom okolí sú to ďalej mesto Jelšava (1,09) či na druhej strane v okrese Poltár dediny Hrnčiarska Ves (1,94 %) a Selce (2,54 %).

Podľa Ministerstva obrany SR má byť toto štvrté kolo vskutku dobrovoľné a bez sankcií – to znamená, že za neúčasť nehrozí zákaz dochádzania do práce či celkovo von.

„Aj napriek tomu, že testovanie bude úplne dobrovoľné a z neúčasti na ňom nebudú vyplývať nijaké obmedzenia, verím, že obyvatelia pristúpia k tejto možnosti s rovnakou zodpovednosťou, akú ukázali už v predchádzajúcich kolách. Ide o zdravie všetkých nás a našich blízkych. Okrem poklesu pozitívnych testov vo všeobecnosti totiž dokážeme vďaka podrobným výsledkom presne identifikovať možné vznikajúce ohniská nákazy,“ vysvetlil minister obrany SR Jaroslav Naď.

Štvrté kolo testovania prebehne tento víkend, teda 21. a 22. novembra 2020 od 8:00 do 20:00. Naďalej zostáva v platnosti možnosť otestovať sa bezplatne v mobilných odberných miestach v okresných mestách.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: MO SR, Ústredný krízový štáb, Foto: ilustračné, Unsplash.com


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA