Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. novembra 2020

Starostka Rim. Brezova Viera Feješová: „Odchádzam s čistým štítom“

13. novembra 2014 | Komentáre: 0 |

Viera Feješová odchádza po dvanástich rokoch dobrovoľne z funkcie starostu. Ako dôvody uvádza dôchodkový vek a ubúdajúce sily, ale tiež úmysel prepustiť miesto mladším.

 

2014-11-12 14.00.22Hoci starostka uviedla ako jeden z dôvodov odchodu svoj vek a možnosť odísť do dôchodku, pri rozhovore s ňou je vidieť, že fyzická ani psychická kondícia jej vonkoncom nechýba. Napriek tomu na starostku už ďalej nekandiduje: „Veci, ktoré som mala vo svojom programe, som dosiahla a práve to považujem za vrchol,“ konštatovala. Ako dodala, ďalšie štyri roky vo funkcii by ju stáli veľa síl, ktoré vekom prirodzene ubúdajú a tak svoje miesto radšej prenechá mladším.

Svoje dlhoročné pôsobenie vo funkcii starostky hodnotí Viera Feješová predovšetkým cez úspešné projekty a úlohy, ktoré sa podarilo naplniť. Rimavské Brezovo bolo jedinou obcou v severnej časti okresu, ktorá nemala vodovod a ten sa vybudoval práve za jej „starostovania“. Vytvorila sa tiež rozlúčková miestnosť a nové priestory pre knižnicu a archív, opravil sa kultúrny dom, vynovila sa zasadačka. V obci bolo tiež vymenené ozvučenie a verejné osvetlenie.

Pozitívne zmeny však nastali aj v spoločenskej či športovej oblasti. Zaviedli sa oslavy Dní obce a oceňovanie občanov, šesť rokov sa v Rimavskom Brezove organizovala Detská olympiáda a potom rôzne iné akcie pre deti na ihrisku. V aktuálnom roku sa v dedine podarilo vybudovať a skolaudovať multifunkčné ihrisko, ktoré výrazne rozšírilo možnosti športovania.

Prirodzene, nie všetko sa podarilo dotiahnuť do zdarného konca. V Rimavskom Brezove sa začalo s opravou chodníkov, tá však nebola dokončená z dôvodu chýbajúcich finančných prostriedkov. Rekonštrukciu si žiada aj fasáda obecného úradu, čo je vec, ktorá starostku osobne dosť trápi. Ide o národnú kultúrnu pamiatku a na opravu žiadali prostriedky z Ministerstva kultúry, tie však obci neboli poskytnuté.

Tieto úlohy teda čakajú na nového starostu, ktorému je však Viera Feješová pripravená podať pomocnú ruku, napríklad aj v obecnom zastupiteľstve, keďže kandiduje na post poslanca. „Nechcem zostať úplne bokom, budem pomáhať obci, ale už pod vedením nového starostu,“ povedala. Ako doplnila, novému starostovi chce odkázať, aby nehľadal chyby, pretože rozhodovala spolu s obecným zastupiteľstvom a v tej najlepšej viere, aby dokázala čo najviac. „ Nech pokračuje v tom, čo je začaté a nech sa nevracia späť,“ uviedla starostka, ktorá zdôraznila, že ani jedna z kontrol v obci, vrátane tej z Najvyššieho kontrolného úradu, nenašla žiadne pochybenie. „Odchádzam s čistým štítom,“ uzavrela starostka.

2014-11-12 14.02.35

Viera Feješová pôsobila vo funkcii starostu Rimavského Brezova od marca 2002, predtým ešte rok a pol zastupovala bývalého starostu na základe poverenia obecného zastupiteľstva. Pred nástupom do funkcie starostu pracovala na bývalom Okresnom národnom výbore na odbore sociálnych vecí, správe sociálneho zabezpečenia a neskôr v Sociálnej poisťovni.

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA