Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

Spoznajte prameň Rimavy

17. novembra 2012 | Komentáre: 0 |

Ďalší podporený a KOS-ákmi zrealizovaný projekt: „Spoznajte prameň Rimavy“

Mesto Tisovec má veľký turistický potenciál. Či už ide o horskú turistiku, turistické chodníky, alebo cykloturistiku. Preto je namieste aktivita v propagácii a zveľaďovaní toho, čo tu máme a čo je zároveň aj dôležité podporiť. V roku 2009 turistický oddiel KOS Rimavská dolina a členovia Komisie podnikateľskej cestovného ruchu a regionálneho rozvoja pri MsZ v Tisovci vybudovali prístrešok nad prameňom Rimavy spolu s prístreškom a posedením pre turistov. Následne v jesenných mesiacoch toho istého roku vďaka ďalšiemu podporenému projektu osadili 3 kusy informačných panelov. Jeden z nich bol osadený na autobusovej zastávke v Tisovci a sú na ňom základné informácie o trase a o tom, ako sa k prameňu návštevníci dostanú. Ďalšie dva panely sú osadené priamo v prístrešku s posedením. Ten je umiestnený pri samotnom prameni, ktorý sa nachádza v Národnom parku Muránska planina pod majestátnou Fabovou hoľou. Na týchto paneloch sú informácie o prítokoch Rimavy, ale aj o flóre a faune vyskytujúcej sa v tejto oblasti.

Projekt „Spoznajte prameň Rimavy“ je v podstate pokračovaním projektu „Sedí hoľa na prameni“, ktorý bol podporený v rámci mikrograntového programu Šanca v našom mikroregióne 2009 a projektu „Informačné panely prameňa Rimavy“, podporeného v rámci grantového programu Naštartujme s Verejno- Súkromným partnerstvom Muránska planina.

Zámerom tohtoročného projektu bolo oboznámiť turistov a návštevníkov aj v ďalších dvoch frekventovaných turistických lokalitách s prameňom Rimavy. Cieľom bolo a zostáva ešte viac spropagovať toto sprístupnené a vybudované oddychové miesto pri prameni. Stalo sa tak práve osadením ďalších dvoch nových informačných panelov so základnými údajmi o trasách a prístupnosti k prameňu. Pribudli tak na známej križovatke turistických trás pod Fabovou hoľou, na sedle Burda a pri salaši Zbojská.

Oba informačné panely boli nainštalované s už vopred vydaným súhlasným stanoviskom majiteľov na ich už existujúce drevené stojany v daných lokalitách.

Projekt „Spoznajte prameň Rimavy“ bol zastrešený mestom Tisovec realizovaný členmi KST TO KOS Rimavská dolina a finančne podporený Partnerstvom Muránska planina – Čierny Hron z Grantového programu „Naštartujme s Partnerstvom Muránska planina – Čierny Hron“ .

Zdroj: Dušan Kojnok

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA