Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 23. januára 2021

Spoločnosť Collecting uviedla na trh nový dezinfekčný prostriedok Desintool

28. apríla 2020 | Komentáre: 3 |

Reakciou na aktuálnu koronakrízu a súvisiaci zvýšený záujem o dezinfekciu je vytvorenie skupiny produktov značky Desintool, ktoré v týchto dňoch uviedla na trh spoločnosť Collecting z Kokavy nad Rimavicou v okrese Poltár.

TASR o tom informoval jej riaditeľ obchodu a marketingu Erik Varga.

„V obchodoch je aktuálne nedostatok dezinfekčných prostriedkov, snažili sme sa preto na situáciu aktívne reagovať. Začali sme hľadať suroviny a našli spôsob, ako tento nový prípravok vyrábať. Receptúru nám pripravil renomovaný chemik, ktorý je veľkou kapacitou v rámci Česka a Slovenska,” priblížil Varga.

Ako ďalej povedal, na rozdiel od niektorých iných prípravkov, ktoré sú založené len na báze čistého etanolu s vodou, je Desintool komplexnejší. „Obsahuje zložky ako D-panthenol, glycerol či prírodné arómy, aby to aj príjemne voňalo. Samozrejme, všetko je s biocidnými číslami a naše prípravky schválilo ministerstvo hospodárstva,“ zdôraznil riaditeľ.

Pre rýchly nástup koronakrízy museli podľa jeho slov svoj prípravok vyvinúť v čo najkratšom čase. „Za tri týždne sme to všetko spracovali. Zistili sme pri tom, že okrem receptúry bude veľkým problémom aj obalový materiál, ktorého je teraz nedostatok v celej Európe,“ poznamenal Varga.

Firma svoje produkty okrem domáceho slovenského trhu podľa riaditeľa ponúka aj v Rakúsku a Grécku. „Plánujeme tiež predaj v Maďarsku a Česku a zo zahraničia máme aj niektorých dodávateľov,“ doplnil.

Spoločnosť Collecting pôsobí na trhu od roku 2019. Zameriava sa dezinfekciu a súvisiace služby, ako aj na vytváranie originálnych dezinfekčných prípravkov s dlhodobým dezinfekčným účinkom.

Okrem výrobkov aj služby

Firma však podľa Vargových slov nezabezpečuje len samotný produkt, ale aj súvisiace služby. „V tom sme viac-menej výnimoční, keďže to robí len pár slovenských firiem. Ponúkame služby dezinfekcie interiérov aj exteriérov, ktoré sú dnes veľmi žiadané,“ podotkol Varga, ktorý za výhodu považuje i skutočnosť, že pri dezinfekcii využívajú vlastné prípravky a technické vybavenie.

„Takéto stroje sú aktuálne veľmi nedostupné. Vďaka nim však vieme zabezpečiť dezinfikované a čisté prostredie nielen pre kancelárie, školy, nemocnice alebo obecné úrady, ale aj veľké výrobné haly, sklady či dokonca rôzne exteriérové priestory,“ načrtol.

Spomenul tiež, že ich dezinfekcia vnútorných priestorov vďaka najnovšej technológii zabíja 99,99 percent vírusov a baktérií. „Vonkajšie priestory dezinfikujeme rozprašovačom s rozmerom kvapiek od 10 do 30 μm. Vnútorné priestory dezinfikujeme studenou suchou hmlou. Hlavným prínosom je maximálne pokrytie všetkých povrchov, pričom je v najvyššej miere šetrná ku všetkým povrchom. To najdôležitejšie je, že povrchy ostanú sedem až 14 dní vydezinfikované, bez nejakého škodlivého vplyvu na ľudí a životné prostredie“ ozrejmil Varga.

Viac informácií o firme a jej produktoch a službách nájdu zákazníci na oficiálnej stránke produktu Desintool.com. Tam je možné požiadať aj o detailnejšie informácie a nezáväznú cenovú ponuku.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, Echoviny.sk; Foto: desintool.com


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  Jano | 5. mája 2020 | 10:37 | 10:37

  Hľadal som prípravky v zozname registrovaných biocídov na Slovensku
  https://www.ccsp.sk/databio/newresult.asp
  Taký prípravok/prípravky v zozname nie sú. Je to stav k 5.5.2020. Nie je teda pravdou čo sa píše v článku, že výrobky majú potrebnú registráciu pre predaj na Slovensku.

  [Reagovať]

 2. Autor:  Varga | 8. mája 2020 | 11:43 | 11:43

  Dobrý deň prajem,

  Všetky produkty sú registrované a treba hľadať zrejme lepšie pred tým, ako sa napíše koment 😉
  Nech sa páči, vytiahol som informácie zo stránky, kde sú všetky registrované biocidne výrobky, teda rovnaká, ako ste písal Vy
  https://www.ccsp.sk/databio

  Držiteľ rozhodnutia Collecting s.r.o.
  Názov biocídneho výrobku DESINTOOL FORTE SPRAY
  Typ biocídneho výrobku (PT) 1.Osobná hygiena človeka
  Registračné číslo bio/1020/D/20/CCHLP
  Zápis do registra(mm/dd/rrrr): 4/20/2020
  Účinné látky (CAS): 64-17-5
  Centrum pre chemické látky a prípravky – Register biocídnych výrobkov –

  Držiteľ rozhodnutia Collecting s.r.o.
  Názov biocídneho výrobku DESINTOOL FORTE GEL
  Typ biocídneho výrobku (PT) 1.Osobná hygiena človeka
  Registračné číslo bio/1021/D/20/CCHLP
  Zápis do registra(mm/dd/rrrr): 4/20/2020
  Účinné látky (CAS): 64-17-5
  Centrum pre chemické látky a prípravky – Register biocídnych výrobkov –

  Držiteľ rozhodnutia Collecting s.r.o.
  Názov biocídneho výrobku DESINTOOL FORTE DISINFECTION
  Typ biocídneho výrobku (PT) 2.Dezinfekčné prostriedky a algicídy, ktoré nie sú určené na priamu aplikáciu na ľudí alebo zvieratá
  Registračné číslo bio/1022/D/20/CCHLP
  Zápis do registra(mm/dd/rrrr): 4/20/2020
  Účinné látky (CAS): 64-17-5
  Centrum pre chemické látky a prípravky – Register biocídnych výrobkov –

  Prajem pekný deň.

  [Reagovať]

 3. Autor:  Motorka od Diničovcov | 9. mája 2020 | 11:26 | 11:26

  Kollárovci asi nevedia googliť. Je to asi taká náhoda, ako keď Kollár (osoba s pochybným majetkovým pozadím a minulosťou, o moralke nehovoriac), pred voľbami prišiel natáčat do Hnúšti lavičky na mobil (dovtedy ani netušil, že nejaká Hnúšťa existuje), a čo Satan nechcel, náhodou bola ešte v úrade na Miestnom národnom výbore jeho excelencia Narcis I. a hneď ho zavolal na kávu, keď uvidel (zrejme s ďalekohľadom) z okna úradu, ako nejaká postavička pobehuje po námestí a s mobilom si robí trápnu predvolebnu šou. Asi mal cestu do Tisovca, kde jemu „morálne a odborne“ rovný panáčik kandidoval za jeho „rodinne“ založenú stranu.

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA