Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 27. septembra 2020

Náš región zasiahli silné dažde, s búrkami treba rátať celý týždeň

14. júna 2020 | Komentáre: 0 |

Silné dažde, ktoré v nedeľu zasiahli prakticky celý náš región, spôsobili na mnohých miestach zvýšenie hladiny vodných tokov a niekde aj ich preliatie.

Zlé počasie sa však nekončí, s búrkami treba rátať celý budúci týždeň.

Zatiaľ čo napríklad na severe Poltárskeho okresu dnes pršalo prakticky celý deň, južnejšie oblasti nášho regiónu zažili búrky a dažde až popoludní. Jedna z najhorších situácií bola v Rimavských Zalužanoch, kde sa vylial potok a zasahovali hasiči. Na viacerých ďalších miestach voda vytekala na cestu, napríklad medzi Lehotou nad Rimavicou a Kokavou, v Kocihe či v Hrachove.

Podľa portálu iMeteo.sk boli v rámci celej SR zrážkovo najvýdatnejšie búrky v oblasti Brezna, Detvy, Tisovca a Revúcej. „V tejto oblasti počas búrky padá 30 až 50 mm zrážok. Rekordom je búrková bunka, ktorá sa nachádzala severne od Poltára. V tejto búrkovej bunke počas búrky mohlo spadnúť na základe radarových dát až okolo 100 mm zrážok,“ uvádza iMeteo.sk.

Celkovo však silné dažde okrem zaplavených pivníc v niektorých lokalitách nespôsobili výraznejšie škody na majetku. Podľa informácií na sociálnych sieťach väčšina miest a dedín v našom regióne silné zrážky prežila bez väčšej ujmy. V celom Banskobystrickom kraji podľa údajov Prezídia Hasičského a záchranného zboru ich príslušníci zasahovali 15-krát.

S dažďom a búrkami však podľa predpovede treba rátať počas celého budúceho týždňa. Slovenský hydrometeorologický ústav navyše pre Rimavskosobotský okres vydal hydrologickú výstrahu prvého stupňa, ktorá platí do pondelka 15. júna 2020 do 7:00.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk; Foto: M. Bagačka


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA