Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. októbra 2019

ROZHOVOR: Vo futbalovom Klenovci panuje s jeseňou spokojnosť, v hre je aj postup

29. novembra 2018 | Komentáre: 2 |

Futbalisti TJ Družstevník Klenovec si v jesennej časti 6. ligy ObFZ Rimavská Sobota dovedna uchmatli 20 bodov. Podarilo sa im to s bilanciou šesť výhier, dve remízy a iba jedna prehra.

Vďaka tomu prezimujú na druhej priečke tabuľky s jednobodovou stratou na prvý Veľký Blh a trojbodovým náskokom pred treťou Jelšavou. Klenovcu v súťaži patrí prvenstvo v počte strelených (34) a aj v počet najmenej inkasovaných gólov (9).

Portál Echoviny.sk sa o uplynulých týždňoch porozprával s prezidentom klenovských futbalistov Marekom Medveďom.

Ako hodnotíte jesennú časť tejto sezóny? Ste s výkonmi a umiestnením spokojný?

S jesennou časťou som celkom spokojný. Mohli sme mať ešte o štyri body viac, ale futbal je aj o šťastí a niekedy i o správnych rozhodnutiach rozhodcov. S druhým miestom som spokojný.

Ktorý zápas vás najviac potešil a na ktorý by ste radšej zabudli?

Potešili ma všetky, ktoré sme vyhrali a zaskočil ma, samozrejme, zápas v Rimavskej Seči, kde sme hrali na neregulárnej hracej ploche a prehrali sme 1:2. Chalani nechceli nastúpiť, keď videli to ihrisko, ale museli, nakoľko sme nechceli prehrať kontumačne a platiť pokutu.

A najkrajšie na tom bolo to, že sme v 90. minúte vyrovnali, ale gól nám nebol uznaný pre údajný ofsajd. Po prezretí záznamu sme zistili, že gól mal platiť. Takže o jesennú neporaziteľnosť sme prišli hrubou chybou rozhodcu.

Ktorí hráči patrili počas prvej polovice ročníka k najväčším ťahúňom?

Musím pochváliť celé mužstvo za prístup k tréningom a zápasom. Veľa chalanov pracuje na zmeny a na úkor dovoleniek či nočných zmien si vymieňali služby, aby sa mohli zúčastniť zápasov. Za futbalové výkony musím pochváliť Tomáša Brndiara, ktorý je momentálne najlepší futbalista v súťaži a na blízkom okolí. Som rád, že je stále v našom mužstve.

Všimli ste si posty, ktoré potrebujete cez zimu doplniť?

Medzery máme hlavne v obrane, či už na poste stopéra alebo na krajoch. Zadné rady boli v každom zápase v inom zložení.

Môžete prezradiť, kde budete loviť zimné posily?

Ku nám chodia hlavne hráči, ktorí sú naši známi a je to najmä o dobrej partii. Môžem ale povedať, že v zimnom prestupovom období príde Tomáš Sudor z Tisovca. Oslovil som ešte dvoch hráčov, ktorí sú našimi kamarátmi. Hrajú vyššie súťaže, takže konečné rozhodnutie je na nich.

Máte za sebou výbornú polovicu sezóny. Ak sa vám podarí v nasadenom tempe pokračovať aj na jar, budete patriť k ašpirantom na postup. Prijali by ste ponuku na vstup do piatej ligy?

Naše ciele sú vyhrať každý zápas a v tabuľke skončiť čo najlepšie. Čo sa týka postupu, futbal je aj o peniazoch. Od obce dostávame dotáciu vo výške 3 600 eur na sezónu a tiež nám hradia platby za energie a hospodára. V súťaži máme najnižší rozpočet a pritom sme najväčšia obec, takže na chod klubu musíme ešte zohnať dosť financií.

Sme dobrá partia a preto sa nám to zatiaľ darí. V piatej lige by sme potrebovali minimálne dva až trikrát viac. Keď s postupovými ambíciami budú stotožnení predstavitelia obce a dotácia bude prehodnotená správnymi ľuďmi, tak my, futbaloví funkcionári, sa postupu nebránime. Hráčsky potenciál v mužstve je.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  Peter | 30. novembra 2018 | 18:29 | 18:29

    Veď tam majú samých Hnúšťanov a že Klenovec.

    [Reagovať]

  2. Autor:  jajo | 3. decembra 2018 | 19:26 | 19:26

    Ja tam vidím jedného 🙂

    [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA