Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 24. apríla 2019

Rozhovor: Hnúšťanský spisovateľ Prema Leo vydal už štvrtú knihu

22. októbra 2014 | Komentáre: 0 |

Spisovateľ z Hnúšte Prema Leo vydal tento rok dve nové knihy a redakciu Echoviny.sk zaujímalo aké projekty ďalej pripravuje a o čom je nová kniha Oko bojovníka.

Matej Kubaliak, ktorý vydáva svoje knihy pod pseudonymom Prema Leo, prichádza tieto dni s novinkou. Matej vydal už dva motivačné romány Taru a Reštart (Až dotyk smrti ma naučil žiť) a zbierku pozitívnych afirmácii Srdce leva (Kniha zázračných slov).

Tento týždeň prichádza s knižnou novinkou Oko bojovníka.

Oko bojovníka jpg predna stranaLeo, o čom je tvoja nová kniha Oko bojovníka?

Priznám sa, že na tejto knihe som pracoval najdlhšie a je to zároveň moja najväčšia srdcovka. Je to asi preto, že cesta bojovníka mi učarovala ako doposiaľ nič na tomto svete. Mám rád umenie a najväčším umením pre mňa je sám život. A o tom to celé je, žiť život ako umelecké dielo, nie ako nejakú povinnosť plnú trápenia a problémov. Na tejto Zemi má človek len dve možnosti: alebo bude žiť ako bojovník alebo ako obyčajný človek. Táto kniha nieje pre mňa taká hodnotná preto, že som nad ňou strávil veľa hodín. Vážim si to, čo zo mňa spravila. Keď som chcel byť  úprimný k svojim čitateľom, musel som sa ja sám stať bojovníkom a až potom túto cestu odovzdať druhým. Poviem vám, že to bola najväčšia výzva v mojom živote. Uvedomil som si, že urobiť zo seba hlupáka či zbabelca je rovnako náročné ako stať sa hrdinom. O všetkom rozhoduje len naša vlastná voľba, žiadne veľké tajomstvá či mágia v tom nieje. Život je v skutočnosti veľmi jednoduchý, všetky komplikácie si vytvárame sami našou nepokojnou mysľou. Bojovník v skutočnosti nebojuje proti niečomu alebo niekomu, bojuje so svojou vlastnou slabosťou a falošnou sebadôležitosťou. Nepriateľ nieje nikdy tam vonku! Netvrdím, že táto cesta je pre každého, ale inšpirovať sa môže každý.

Odkiaľ pochádza tvoja životná filozofia?

Nieje to moja životná filozofia, nieje to ani žiadna múdrosť, na ktorú som prišiel. Životné princípy nikto nevymyslel, oni tu boli od počiatku sveta a vždy budú. A je úplne jedno, či im veríme alebo neveríme, či im rozumieme alebo nie. Oni fungujú stále. Ja v skutočnosti nemám rád filozofiu, ani zbytočné filozofovanie nad životom, omnoho radšej proste žijem. Rozdiel je len v tom, že keď poznáte životné princípy a žijete podľa nich, Život vás obklopí šťastím, zdravím, láskou, múdrosťou a hojnosťou. Keď žijete v nesúlade, narazíte na problémy a choroby. Ja kráčam po toltéckej (šamanskej) ceste, lebo má pre mňa srdce. A po ceste, ktorá má srdce je skutočne radosť kráčať. Tých ciest však existuje nekonečné množstvo a každý z nás je výnimočný, to, čo je vhodné pre mňa, nemusí byť vhodné pre teba. Treba sa nechať viesť vlastnou intuíciou a človek nemôže zablúdiť. Keď cítite, že je to pre vás dobré a máte z toho radosť, choďte za tým. Ale ak si myslíte, že by ste to mali spraviť, lebo vám to niekto iný poradil, ale cítite sa pri tom zle, vykašlite sa nato… Ako som začal byť sám k sebe úprimný, spoznal som skutočné šťastie. Na tejto planéte ste príliš krátko, aby ste si mohli dovoliť strácať čas robením vecí, ktoré vás netešia.

10469335_10202103629223566_1306975491791520142_n

Milujem prírodu a jazdu na koni

Máš aj nejaké plány do budúcna?

Ak je to otázka smerovaná na moju ďalšiu literárnu tvorbu, tak prezradím, že mám niečo rozpísané, ale momentálne si na nejaký čas dávam pauzu od kníh. Chcem sa venovať teraz aktivitám, na ktoré som kvôli písaniu kníh nemal čas. Budem sa opäť venovať aktívnejšie hudbe a prijal som pred pár dňami novú životnú výzvu – pripravujem sa na fitness súťaž v novej mužskej kategórii physique men. Ide o estetickú kategóriu, ktorá nekladie dôraz na veľké svaly, ale na krásu ľudského tela a to je mi sympatické. Trénuje ma Dušan Ďubek, takže jemu ďakujem za nakopnutie a motiváciu. Posledné roky som sa veľa venoval svojmu vnútru a teraz to chcem vynahradiť aj svojmu telu. A milujem prírodu, takže určite budem viac času tráviť v lese a na koni.

Čo by si chcel odkázať čitateľom portálu Echoviny.sk?

Proste, buďte sami sebou. Často vidím, že ľudia sa boja byť sami sebou, pretože majú pocit, že ich potom ľudia nebudú mať radi. Ale koho máte radi vy? Vždy sú nám sympatickí ľudia, čo sa na nič nehrajú a sú úprimní a sami sebou, no nie? Byť sám sebou však vyžaduje spoznať sa. Nájdite si každý deň pár minút len pre seba a sadnite si na tiché miesto a počúvajte svoj vnútorný hlas. Keď ho spoznáte, už viac nebudete potrebovať čítať múdre knihy, nebudete potrebovať kňazov ani guruov, nájdete ten najspoľahlivejší kompas na svete – svoje srdce. A potom pochopíte, že to nie sú len pekné prázdne slová o srdiečku a láske, ale majú skutočne ten najhlbší význam. A ďakujem Echovinám za priestor, rovnako ďakujem všetkým tým úžasným ľuďom, čo ma podporujú, píšu mi svoje podnety a stoja pri mne. ĎAKUJEM!

Viac o Leovi a jeho tvorbe nájdete na www.PremaLeo.sk

Pozitívnu myšlienku na každý deň nájdete TU!

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA