Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. marca 2021

Ťažký rok poznačený koronakrízou sa Kokave podarilo zvládnuť celkom dobre, hovorí starosta

13. februára 2021 | Komentáre: 0 |

Niekoľko veľkých projektov sa vlani podarilo realizovať samospráve Kokavy nad Rimavicou napriek tomu, že šlo o rok, ktorý v mnohých ohľadoch poznačila ešte neskončená koronakríza. Podľa slov starostu Jána Chromeka sa v rámci rozpočtu snažili hospodáriť s prostriedkami, ktoré mali k dispozícii.

„Podarilo sa nám naplniť tri projekty, ktoré sme chceli dosiahnuť. Spravili sme bezbariérový prístup do zdravotného strediska a urobili sme tam aj výťah. Vybudovali sme tiež asi 500-metrový chodník v časti smerom na Utekáč,“ vymenoval starosta, podľa ktorého sa na zlý stav tejto komunikácie viacerí občania sťažovali.

Ďalším projektom bola obnova veľkej zasadacej miestnosti na obecnom úrade. Na tieto účely podľa Chromeka samospráva využila i mimorozpočtové zdroje, hlavne dotáciu, ktorá bola obci poskytnutá vládou na výjazdovom rokovaní v Kokave nad Rimavicou koncom augusta 2019.

Samospráva vtedy dostala 95 000 eur na rekonštrukciu miestnych komunikácií a chodníkov, 45 000 eur na vybudovanie bezbariérového prístupu do strediska a aj 50 000 eur na rekonštrukciu zasadačky.

„Vlaňajšie výpadky daní nás dáko zásadne neovplyvnili. Sme obec, ktorá zodpovedne hospodári s prostriedkami, ktoré sú nám dané. Netrápime sa, máme aj na ďalšie fungovanie, ale, samozrejme, sme opatrní,“ podotkol starosta.

Čo sa týka aktuálneho roka, v Kokave by radi zlepšili podmienky pre mladých. „Je to napríklad vybudovanie fitnescentra, ktoré chceme zriadiť v našom športovom areáli. Je to otázka peňazí od miestnej akčnej skupiny Malohont. Ďalej chceme tiež realizovať miliónovú investičnú akciu na cestu do Liešnice,“ uzavrel Chromek s tým, že pripravené majú aj ďalšie projekty.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: J. Chromek, Foto: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
FacebookPosledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA