Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. júla 2020

Rok 2019 v Klenovci priniesol podľa starostky Z. Kaštanovej viacero úspešných projektov

2. januára 2020 | Komentáre: 0 |

Rok 2019 sa skončil a v mestách a obciach sa púšťajú do bilancovania. Výnimkou nie je ani Klenovec. Tamojšia samospráva je s uplynulými mesiacmi spokojná. Dôvodom je predovšetkým zrealizovanie viacerých projektov.

„Rok 2019 hodnotím kladne, aj keď nie vždy všetko vyjde tak, ako by sme chceli, a nie všetci sú vždy spokojní. Prioritami boli investície do zhodnotenia budov vo vlastníctve obce, dopravnej infraštruktúry, modernizácie obce, odpadového hospodárstva, protipovodňových opatrení, nákupu komunálnej techniky, ale aj podpora kultúrnych a športových podujatí aj sociálnej oblasti či pokračovanie v projektoch terénnych sociálnych pracovníkov, komunitných pracovníkov a opatrovateľskej služby,“ zhrnula Zlata Kaštanová, starostka Klenovca.

Samospráva do investičných zámerov v roku 2019 vložila 284 500 eur. V obci zrealizovali napríklad rekonštrukciu chodníkov i strechy na obecnom úrade. Tiež pokračovali v modernizácii obecných budov a opravili poškodené časti dlažby na námestí.

„Záleží nám aj na estetickej stránke obce a tak okrem osvetlenia verejných komunikácií venujeme pozornosť aj dekoratívnemu osvetleniu. Funkčné a hospodárne reflektory nám pomáhajú osvetľovať zaujímavosti v obci. Po osvetlení kostola ECAV a modlitebne BJB, prišiel rad aj na dva pamätníky na námestí,“ pokračovala Kaštanová.

Obci sa podarilo doplniť komunálnu techniku a k väčšiemu traktoru tak pribudol menší s príslušenstvom. Novinky sa dotkli aj odpadového hospodárstva. Klenovčania bezplatne dostali 743 kompostérov a na uliciach SNP, Sládkovičova a Malinovského pribudli tri informačné tabule.

Niekoľko aktivít prebehlo aj v rámci protipovodňových opatrení, rozšírenia kamerového systému, modernizácie verejného osvetlenia alebo skrášlenia verejného priestoru, o ktorý sa postaral kolektív dobrovoľníkov z radov zamestnancov obecného úradu.

„Pokračovali sme v rekonštrukcii hasičskej zbrojnice na Sládkovičovej ulici. Našim najmenším v materskej škole sme zakúpili bezpečnostnú gumu na detské ihrisko a zrealizovali sme vyregulovanie kúrenia. Pripravili sme projektovú dokumentáciu na vodovody na dvoch uliciach aj na výstavbu prístrešku na komunálnu techniku. Okrem uvedených investičných aktivít obec organizovala a podporovala tradičné kultúrne a športové podujatia a podporovala dobrovoľné organizácie dotáciami z rozpočtu obce,“ vymenovala starostka.

Ako doplnila, obci sa tento rok podarilo splniť takmer všetko, čo bolo naplánované. Nedotiahnuté projekty sa presunuli na jar, kedy sa spustia nové investičné zámery. V budúcoročnom pláne sú ďalšie opravy chodníkov, rozšírenie kamerového systému, výmena dlažby na schodoch do kultúrneho domu, oplotenie cintorína, doplnenie detského ihriska o nové prvky aj rekonštrukcia medziblokov pri bytovkách a kancelárií na obecnom úrade.

„Hoci sme to nemali v rozpočte, chceli by sme získať nejaké finančné prostriedky na rekonštrukciu kúpaliska. Posledné roky sa takáto príležitosť nenaskytla. Dúfam, že v budúcnosti sa nám to podarí. Našim plánom je aj postavenie nového amfiteátra. Máme ešte ďalšie plány, ktoré zatiaľ nebudem prezrádzať,“ uzavrela Kaštanová.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, Zlata Kaštanová


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA