Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 30. novembra 2020

Rimavská Sobota zavrie dočasne krytú plaváreň

2. júla 2012 | Komentáre: 0 |

Ak horúce počasie, ktoré predpovedajú v najbližších dňoch meteorológovia, vystrieda v ďalšom období chladnejšie, obyvatelia Rimavskej Soboty sa nebudú mať kde kúpať. Mesto zatvára od júla krytú plaváreň, ktorá bola vlani počas prázdnin v nepretržitej prevádzke.

Dôvodom je plánovaná odstávka, ktorú Technické služby mesta ako jej prevádzkovateľ naplánoval od 1. do 16. júla. Podľa riaditeľa technických služieb Tibora Barta je však dosť možné, že plaváreň neotvoria ani po tomto termíne a zavretá zostane až do konca letných prázdnin. Je to pre zlú finančnú situáciu tejto mestskej organizácie. „O otvorení, či neotvorení krytej plavárne rozhodneme do konca plánovanej odstávky, počas ktorej budeme v plavárni meniť vodu,“ povedal Barto.

Primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko však vysvetľuje, že dôvodom možného zatvorenia plavárne je to, že mesto stále nemá schválený a podpísaný rozpočet a funguje v rozpočtovom provizóriu. Poslanci ho síce minulý týždeň na tretí pokus schválili, no Šimko sa ho rozhodol vetovať. Aj preto, že Technickým službám mesta skrátili poslanci plánovaný rozpočet o 380 tisíc, čo by ohrozilo ich prevádzku.

„Ak rozpočet v tejto podobe schvália poslanci aj na druhý pokus, mestská organizácia bude v ťažkej finančnej situácii a nebude schopná pokrývať všetky služby. Keďže to reálne hrozí, niektoré úsporné opatrenia zavádzame už teraz. Jedným z nich je aj dočasné zatvorenie krytej plavárne,“ povedal Šimko.

Rimavskosobotčania musia dúfať, že bude pekné leto. Vonku sa budú môcť kúpať na plážovom kúpalisku, no aj v rekreačnom stredisku Kurinec.

Zdroj: Štefan Rimaj – www.pravda.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA