Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 24. apríla 2019

R. SOBOTA: Poslanci odňali primátorovi vedenie rokovania, podľa kontrolóra neoprávnene

30. januára 2019 | Komentáre: 0 |

Spor o vedenie rokovania ovplyvnil utorkové zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ) v Rimavskej Sobote a vyústil až do jeho predčasného ukončenia. Poslanci tak neschválili rozpočet mesta na tento rok ani ďalšie body programu.

Odobratie vedenia schôdze MsZ z rúk primátora Jozefa Šimka navrhol poslanec Ján Jurkemík počas rozpravy o rozpočte. „Dávam procedurálny návrh, lebo ste povedali pánovi poslancovi Hazuchovi, že trepe, čiže ste boli urážlivý, mne skáčete do reči,“ adresoval poslanec primátorovi zdôvodnenie svojho návrhu.

MsZ odňatie vedenia rokovania schválilo a namiesto primátora ho ďalej viedla jeho zástupkyňa Andrea Andrášiová. Tá sa ale zakrátko vedenia schôdze vzdala a druhý viceprimátor Ladislav Rigó ju viesť odmietol. Následne všetci traja aj s niekoľkými ďalšími poslancami a zamestnancami mestského úradu rokovanie MsZ opustili.

Podľa vyjadrenia hlavného kontrolóra mesta Mikuláša Csirmaza však spomínaný dôvod neoprávňoval poslancov, aby primátorovi odňali vedenie rokovania. „Na základe rokovacieho poriadku sú presne stanovené pravidlá,“ konštatoval Csirmaz.

Ako po skončení schôdze pre TASR uviedol Jurkemík, šlo o bezprecedentnú situáciu, s akou sa ešte MsZ nestretlo. „Takisto sa ukázali diery v rokovacom poriadku, keďže by to malo mať istú kultúru, ktorá je pravidelne porušovaná. My nechceme nič viac a nič menej ako slušne rokovať a prerokovávať veci,“ podotkol poslanec.

Predseda poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť Roman Vaľo považuje zvolený postup bojkotu vedenia schôdze MsZ zo strany prvého a druhého viceprimátora, ktorí by mali hlavu mesta zastupovať aj v takejto situácii, za nešťastný. Je tiež presvedčený, že vedenie mesta by malo s ich klubom rokovať aj mimo zasadnutí MsZ.

„Nám však zatiaľ na takéto rokovanie pozvánka ešte ani raz neprišla. My nehryzieme, nekopeme, chceme konštruktívne rokovať. Preto pokladám za nie celkom správne rozohrávanie takýchto zákulisných bojov, ktoré vôbec nie sú na osoh mestu,“ poznamenal Vaľo.

Poslanci nakoniec odsúhlasili prerušenie rokovania a jeho pokračovanie v zatiaľ nekonkretizovanom termíne. TASR ponúkla priestor na vyjadrenie aj primátorovi J. Šimkovi, ten však nechcel vzniknutú situáciu komentovať.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA