Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 7. decembra 2019

RIMAVSKÁ SOBOTA: Pamätná výstava venovaná Zoltánovi Pálkovácsovi, džudistovi a olympionikovi

30. septembra 2011 | Komentáre: 0 |

„Pri autonehode neďaleko rakúskej Viedne tragicky zahynul slovenský džudistický olympionik Zoltán Pálkovács.“ … niesla sa médiami táto smutná správa. Pri príležitosti 1. výročia úmrtia Zoltána Pálkovácsa sa Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote v spolupráci s TJ Mladosť Rimavská Sobota a VŠC Dukla Banská Bystrica rozhodlo prostredníctvom spomienkovej výstavy pripomenúť výnimočný talent „obra z Gemera“ a sprístupniť kúsok z jeho športového života. Na výstave môžete vidieť Zolove ocenenia a diplomy, medaily, trofeje či džudistické kimono.

O Zolovi sa hovorí ako o všestrannom športovom talente. Venoval sa futbalu, hádzanej, karate a atletike. Na radu kamaráta sa prihlásil do džudistického oddielu TJ Mladosť Rimavská Sobota a pri tomto športe aj nakoniec zotrval pod vedením trénera Juraja Svoreňa. Potom ako si jeho talent všimol banskobystrický tréner Michal Donner sa Zolo stal členom Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, kde si ďalej budoval svoju kariéru. Zo športových úspechov spomenieme najmä účasť na Olympijských hrách v Aténach roku 2004 a v Pekingu roku 2008. Hoci si odtiaľ žiadnu medailu nepriniesol, nikdy o ne nemal núdzu. Rok čo rok vyhrával popredné miesta na rôznych medzinárodných turnajoch na Slovensku i zahraničí. Ozdobil sa titulom Armádny majster sveta. Napriek niektorým zdravotným problémom patril Zolo k najlepších džudistov Slovenska. Po smrteľnej autonehode sa s ním priatelia a rodina lúčili so slovami Telo z ocele, srdce zo zlata.

ZDROJ: GMM Rimavská Sobota

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA