Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 28. januára 2021

RIMAVSKÁ BAŇA: Samospráva vďaka grantu vybudovala nové toalety v škole

23. novembra 2020 | Komentáre: 0 |

Výstavba murovaných dievčenských toaliet v Základnej škole (ZŠ) s materskou školou J. Palkoviča bola hlavnou investíciou samosprávy Rimavskej Bane do tohto zariadenia pred začiatkom školského roka.

Informovala o tom starostka Elena Polóniová, podľa ktorej boli toalety predtým len plechové.

„Mohlo sa to urobiť vďaka tomu, že sme mali pracovníka cez projekt, ktorý zabezpečil odbornú časť práce. Okrem toho jedna z učiteliek, Denisa Šuleková, požiadala v grantovej výzve o prostriedky na materiál. Musím povedať, že gro učiteľov v ZŠ sa snaží takto získavať prostriedky z iných zdrojov, keďže naša škola, napriek tomu, že je plneorganizovaná, má veľmi nízky počet žiakov. Bežné prostriedky teda stačia iba na prevádzku a platy, nie na investície,“ vysvetlila Polóniová.

Ako doplnila, z grantu sa podarilo zakúpiť aj nové skrinky do šatní. „Okrem toho pred začiatkom školského roka všetci učitelia pracovali na tom, aby sa vymaľovali školské triedy, natreli radiátory, stoly a stoličky v školskej jedálni,“ konkretizovala starostka.

ZŠ R. Baňa má aktuálne 70 žiakov a v materskej škole je 21 detí. „V porovnaní s minulým školským rokom je počet žiakov zhruba rovnaký. Problémom však je, že mzdové náklady na učiteľov sú vyššie, takže z prostriedkov, ktoré dostávame na chod školy, už nezostáva na obslužné činnosti,“ podotkla starostka s tým, že z tohto dôvodu museli zrušiť pozíciu školníka a jednej upratovačky.

„Bolo by veľmi dobré, keby sa financovanie od štátu zmenilo a nebolo počítané na žiaka, ale na učiteľa. Teda podľa toho, koľko pedagógov potrebujeme, alebo aký obslužný personál,“ zakončila Polóniová.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: E. Polóniová, Foto: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA