Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 21. októbra 2020

Rimavská Baňa: Samospráva s občanmi komunikuje viacerými elektronickými formami

19. júla 2017 | Komentáre: 0 |

Komunikácia s občanmi cez obecnú webovú stránku a profil starostky na sociálnej sieti Facebook, aplikácia Odkaz pre starostu či hlásenia obecného úradu cez sms správy. Všetky tieto formy elektronickej komunikácie s občanmi využíva samospráva Rimavskej Bane v okrese Rimavská Sobota, čím dedina s vyše 500 obyvateľmi prekonáva i viaceré mestá v regióne.

„Veľmi sa snažím o to, aby bol oslovený každý, kto chce, a aby informácie od samosprávy šli k občanom,“ uviedla starostka Elena Polóniová s tým, že rôzne skupiny občanov preferujú rozličné služby. „Miestny rozhlas počúvajú hlavne seniori, ktorí sú doma celodenne. Esemesky využívajú tí, ktorí majú málo času ísť na web, nie vždy sú v čase hlásenia doma, ale potrebujú mať informácie o tom, čo sa v obci deje. Potom je tu skupina ľudí, ktorí sú stále online na Facebooku, ale nechodia na web. Naopak, webovú stránku využíva ďalšia skupina a často sú to ľudia, ktorí u nás nebývajú, ale zaujíma ich život v obci,“ konkretizovala Polóniová.

Starostka, ktorá predtým pôsobila v IT oblasti a technológie sú jej podľa vlastných slov blízke, sama vytvorila aj novú obecnú stránku a osobne ju i spravuje. „Jedine grafiku mi urobili dodávateľsky. Obsah však tiež vytváram sama. Zdá sa mi, že je to rýchlejšie a efektívnejšie, ako keby som po niekom musela kontrolovať texty,“ vysvetlila.

Rimavská Baňa pred časom zaviedla i službu Odkaz pre starostu, v rámci ktorej môžu občania nahlasovať problémy a nedostatky v obci prostredníctvom internetu alebo mobilnej aplikácie. „Je to však veľmi slabo využívané, čakala som oveľa väčšie využitie. Ľudia síce majú stále nejaké podnety, ale nie všetci idú na web, aby to oznámili,“ konštatovala starostka, podľa ktorej sa tak mnohé problémy dozvedá až sprostredkovane, od tretej osoby. „Určite však túto službu nezrušíme, verím, že v budúcnosti sa to môže zlepšiť,“ dodala.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, foto: obecrimavskabana.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA