Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. januára 2021

Rimavská Baňa má nový web, je rýchlejší a prehľadnejší

19. apríla 2017 | Komentáre: 0 |

Nová oficiálna webová stránka obce Rimavská Baňa je sprístupnená od konca marca.

Oficiálny web obce Rimavská Baňa vznikol v decembri 2014 po nástupe novej starostky Eleny Polóniovej do funkcie. Dovtedy obec oficiálnu stránku nemala. Ako starostka hovorí, spolupracovala na nej celá rodina: „Dôvodom bolo nezaťažiť obecný rozpočet tvorbou webu dodávateľsky. Malo to svoju výhodu, nakoľko obsah webu spravujem sama a tiež riešim prípadné technické problémy,“ uviedla pre Echoviny.sk starostka.

Zámerom vzniku stránky bolo nielen zverejňovanie informácii v zmysle zákona, ale hlavne informovanie občanov o dianí v obci. Spätná väzba je zabezpečená prostredníctvom portálu Odkaz pre starostu, ktorý obecnému úradu ponúkol možnosť komunikácie medzi samosprávou a obyvateľmi.

Pôvodná stránka podľa nej splnila svoju funkciu, občania i návštevníci si na web zvykli, po dvoch rokoch však už nespĺňala nároky na rýchlosť načítania a zobrazovania. „Rýchlosť webu bola kľúčovým faktorom, prečo sme sa rozhodli zmeniť dizajn stránky, súčasne sme zmenili zobrazovanie vo fotogalérii, ktorej funkcionalitu sme prispôsobili požiadavke zo strany občanov,“ vysvetlila starostka.

Nový web je sprístupnený od konca marca. Jeho súčasťou je nová fotogaléria, ktorá je iná nielen doplneným obsahom, ale hlavne spôsobom zobrazovania. Obec doplnila aj odkaz na mapový portál obce, ktorí občania obce už aktívne využívajú. V týchto dňoch samospráva posiela občanom hlásenia obecného rozhlasu prostredníctvom SMS správ a pripravuje ich sprístupnenie aj na obecnom webe. Na stránke bude odkaz na elektronické služby poskytované samosprávou, ktoré bude možné využívať z pohodlia svojho domova.

„Verím, že naša stránka zanechá dobrý dojem, použitá grafika vo farbách obce je zaujímavou zmenou, najdôležitejšie je však, aby informácie, ktoré sprístupňujeme boli aktuálne a prehľadne členené,“ zakončila starostka Polóniová.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, foto: rimavskabana.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA