Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. októbra 2020

TIP NA SOBOTU: Juniáles v Rimavskej Bani bude v športovo-zábavnom duchu

26. júna 2019 | Komentáre: 0 |

Super odmeny, dobrá zábava, občerstvenie. Toto všetko čaká na ľudí, ktorí prídu v sobotu 29.6. 2019 od 9:00 na futbalové ihrisko do Rimavskej Bane, kde sa koná podujatie s názvom Juniáles.

Je to akcia pre deti, ktoré si chcú zasúťažiť, ale aj sa niečomu priučiť. Čakajú na nich športové a vedomostné disciplíny. Vstup je zdarma.

Ako uviedla starostka obce Elena Polóniová, ide o piaty ročník tohto podujatia, ktorý doteraz niesol názov Zabáva sa celá dedina. „Zmena nastalo preto, lebo podvečer bola tanečná zábava na námestí pri obecnom úrade. Keďže tento rok organizujeme stretnutie rodákov 26. augusta, tak sme túto akciu upravili v tom zmysle, že budú len detské súťaže a tá tanečná zábava sa bude konať vtedy, keď bude stretnutie rodákov, čiže v auguste,“ vysvetlila Polóniová.

Starostka ďalej popísala, ako bude prebiehať podujatie. „Bude sa konať približne do 12:30. Pre detičky budú pripravené športové a vedomostné súťaže. Na týchto jednotlivých stanovištiach, keď deti dosúťažia môžu získať odmeny, čo sú také naše baňanské peniažteky,“ priblížila.

Dodala, že keď si ich vyzbierajú, môžu po súťaži ísť kúpiť si za ne niečo do obchodíka. „Takže neoceňujeme priamo jednotlivé súťaže, ale keď si deti nazbierajú peniažky, tak pôjdu do obchodu a kúpia si čo chcú. Budú tam hračky, cukrovinky, školské potreby, teda také rôznorodé,“ načrtla starostka obce.

Juniáles ukončí penová párty, ktorú urobia rimavskobanskí dobrovoľní hasiči. „Akcia je pre všetkých návštevníkov. Ktokoľvek sa zastaví s detičkami, bude u nás vítaný. Môžu tam prísť akékoľvek deti, nie len rimavskobanské,“ pozvala na podujatie Polóniová.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: E. Polóniová, Foto: ilustračné


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA