Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 30. októbra 2020

RIMAVSKÁ BAŇA: Obec reklamovala zatekajúcu strechu hasičskej zbrojnice

4. júla 2020 | Komentáre: 0 |

Samospráva obce Rimavská Baňa reklamovala u dodávateľa zatekajúcu strechu požiarnej zbrojnice, ktorú vďaka dotácii 30 000 eur od ministerstva vnútra obnovila pred zhruba dvoma rokmi.

O podrobnostiach informovala starostka obce Elena Polóniová.

„Sme dva roky po rekonštrukcii a stalo sa nám, že cez strechu nám na jednom mieste zatekalo dovnútra. Je to nepríjemné, keďže rekonštrukcia nebola tak dávno, ale uplatnili sme si u dodávateľa reklamáciu,“ konkretizovala starostka.

Hasiči však v tomto roku zveľadili interiér zbrojnice. „Z dotácie, ktorú každoročne dostávajú od štátu a kupujú si za ňu napríklad pomôcky, si tohto doplnili vybavenie v podobe vstavaných skríň. Takže interiér zbrojnice je už v stopercentnom stave,“ dodala Polóniová.

Rimavskobanský dobrovoľný hasičský zbor (DHZ) má v súčasnosti okolo 40 členov, školenie potrebné na zásahy však má, podobne ako v iných obciach, len časť z nich – v tomto prípade konkrétne 12. „Náš hasičský zbor však zápasí s tým, že veľa mladých hasičov je z dôvodu zamestnania mimo obce. Situácia sa v tomto smere len zhoršuje,“ podotkla starostka s tým, že hasiči sú pre obec sú veľmi dôležití. „Pomáhajú nám napríklad pri prípadných záplavách a odstraňovaní ich následkov,“ doplnila.

DHZ Rimavská Baňa bol založený v roku 1900 a od roku 1905 oficiálne funguje bez prestávky až do dnešných dní. Hasiči majú k dispozícii vozidlo Iveco Daily s protipovodňovým vozíkom a staršiu Aviu. Rimavskobanskí dobrovoľní hasiči okrem zásahov pri živelných pohromách a požiaroch pomáhajú tiež pri organizácii všetkých obecných športových a kultúrnych akcií.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: E. Polóniová, TASR; Foto: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA