Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 13. augusta 2020

Revúcki úradníci budú robiť štyri dni v týždni

18. mája 2011 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

Mestskí úradníci v Revúcej budú pracovať len štyri dni. Ku skráteniu pracovného týždňa od pondelka do štvrtka pristúpil mestský úrad pre nedostatok peňazí. Pre krízu a výpadky podielových daní z vlaňajška je totiž v rozpočte mesta o 422-tisíc eur menej, ako sa plánovalo.

Magistrát sa rozhodol šetriť týmto spôsobom, pretože nechce prepúšťať. „Hromadné prepúšťanie bolo jednou z možností šetrenia, no napokon sme sa rozhodli ísť menej bolestnou cestou. V regióne s vysokou nezamestnanosťou by sa robota pre prepustených ľudí hľadala ťažko,“ vysvetľuje prednostka mestského úradu Eva Kučeráková.

Tým, že zamestnanci mestského úradu zostanú v piatky doma, magistrát ušetrí vyše 160-tisíc eur. Vo voľný deň budú obyvateľov mesta na úrade vybavovať v podateľni. Skrátené pracovné týždne budú do konca augusta, ale na službách pre občanov by sa to podľa vedúcej finančného oddelenia mesta Jany Frandelovej prejaviť nemalo.

Úrad zamestnáva celkovo 182 ľudí, úradníkov je z toho 51. Tí sa museli s dočasnými opatreniami zmieriť. „Iné východisko nebolo. Inak by úrad musel hromadne prepúšťať, a to by bolo pre mesto, no aj zamestnancov horšie riešenie,“ hovorí Frandelová.

Mesto už vlani muselo pre nedostatok peňazí prepustiť osem zamestnancov a tento rok dvoch. „Na ich mzdách za rok ušetríme 86-tisíc eur,“ konštatuje prednostka úradu. Ďalšie prepúšťanie už mesto neplánuje, hoci šetriť musí ďalej. Preto bude zabezpečovať iba to, čo prikazuje zákon – napríklad verejné osvetlenie či odvoz odpadu. „Investičné aktivity, ktoré mali byť financované z nášho rozpočtu, sme pozastavili,“ dodáva prednostka Kučeráková.

ZDROJ: Štefan Rimaj – www.pravda.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA