Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. januára 2021

Revúca: Múzeum Prvého slovenského gymnázia počas zatvorenia upravilo archív

22. júna 2020 | Komentáre: 0 |

Úprava archívu a výmena poličiek bola jednou z činností, ktoré realizovali pracovníci Múzea Prvého slovenského gymnázia v Revúcej v období zhruba troch mesiacoch, keď bola inštitúcia pre pandémiu nového koronavírusu zatvorená.

TASR o tom informovala jej riaditeľka Diana Lamperová.

„Tento čas sme sa snažili využiť na niečo také, čo si veľmi nevieme dovoliť robiť počas sezóny a vtedy, keď chodia návštevníci. Takže sme sa pustili do úpravy archívu, pretože v ňom boli viac-menej poličky z nevyhovujúceho materiálu, teda sme dokúpili nové a v archíve sme urobili aj poriadok,“ priblížila riaditeľka.

Mnohí ľudia si podľa nej myslia, že múzeum môže fungovať len vtedy, keď doň prídu návštevníci. „To však nie je pravda, pretože tu máme rôzne zbierky, príručné knižnice, o ktoré sa treba starať. Treba robiť zoznamy, aktualizovať ich a vypracovávať rôzne správy o činnosti,“ načrtla Lamperová.

Ako ďalej povedala, koronakríza prekazila plán múzejných podujatí na leto a v súčasnom období je stále veľmi problematické plánovať ich nanovo, pretože nie je jasné, aké obmedzenia budú platiť. „Keďže každú akciu treba pripravovať vopred a žiada si aj nejaké finančné náklady, tak je to veľmi ťažké,“ podotkla riaditeľka.

Pracovníci múzea preto podľa nej dôkladne zvažujú, do akých akcií sa vôbec pustia. „Rozhodne by sme chceli, keďže pri múzeu máme Park slovenských národovcov, urobiť nejaké podujatia vonku, aby sme návštevníkom konečne mohli ponúknuť nejakú kultúru,“ priblížila Lamperová s tým, že by mohlo ísť napríklad o letné koncerty.

Ďalšie akcie chcú v múzeu pripraviť operatívne, podľa vývoja situácie s novým koronavírusom. „Nejaké väčšie plány však zatiaľ nemáme,“ zakončila riaditeľka.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR; Foto: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA