Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 15. augusta 2020

Reprezentanti z Hnúšte Prokop a Ďubeková boli na ME úspešní

15. mája 2019 | Komentáre: 0 |

Štvrté a siedme miesto. Taká je bilancia dvojice hnúšťanských športovcov Jakuba Prokopa a Mišky Ďubekovej z majstrovstiev Európy IFBB.

FOTO: Eastlabsphoto.sk/Jakub Csontos

Kulturista a bikiny fitneska z Fitnes klubu Iskra Hnúšťa bojovali na medzinárodnej scéne v španielskej Santa Susanne (2. – 6. 5.) v úlohe slovenských reprezentantov. Do národného výberu ich nominovali po triumfe na slovenskom šampionáte, kde Jakub získal dve a Miška jednu zlatú medailu.

Hnúšťanské duo reprezentantov sa na európske dosky pripravilo svedomito. „Pripravoval som sa pod dohľadom Dušana Ďubeka. Príprava na ME trvala v podstate len dva týždne, keďže po M-SR do odletu ostávalo málo času. Počas toho som sa snažil vyladiť formu, aby to v Španielsku vyzeralo ešte lepšie ako na M-SR v Nitre. Trénoval som aj dvojfázovo, pokiaľ mi to pracovné povinnosti umožnili,“ prezradil Jakub Prokop, pre ktorého to bola prvá účasť na ME. V úlohe reprezentanta sa však predstavil ešte v roku 2017 na MS v Španielsku.

„Moja príprava na ME bola pokračovaním tej na jarné majstrovstvá Slovenska juniorov v Hnúšti. Trénovala som pod vedením trénerky reprezentácie SR Lucie Košeckej, ktorá mi zostavovala tréningový plán, jedálniček aj dolaďovala pózovanie. Pri tom mi pomáhal a usmerňoval ma môj otec Dušan Ďubek, bývalý majster ČSFR v kulturistike. Týmto dvom ľuďom som nesmierne vďačná za to, kde som,“ opísala Miška Ďubeková. Na európskom šampionáte bojovala druhýkrát v živote.

Týždne odriekania a tvrdých tréningov sa v Španielsku odrazili na výsledkoch. Jakub mal štartovať v klasickej kulturistike do 168 cm, no kvôli spojeniu kategórií nastúpil vo výške do 171 cm. V silnej konkurencii európskych kulturistov sa dostal do finálovej šestky, kde obsadil 4. priečku.

„Mojím cieľom bol postup do top šestky a to sa mi podarilo. Trochu ma mrzí, že som bol len krôčik od bronzovej medaily. Konkurencia bola veľmi silná. Na ME nikto nepríde slabo pripravený. Na pódium nastúpilo desať pretekárov, všetci v špičkovej forme, takže som veľmi rád, že sa mi podarilo vybojovať 4. miesto v takej silnej konkurencii,“ zhodnotil Jakub.

Miška mohla v juniorkách nastúpiť len v kategórii junior bikiny fitness open 16-20 rokov, ktorá je podľa jej slov najťažšou kategóriou bez rozdielu výšky. Na pódiu bojovalo 22 dievčat. Do semifinálovej desiatky sa dostala aj bikinárka z Hnúšte.

„Nakoniec mi finále ušlo o jeden bod. Skončila som na 7. mieste v open kategórii, čo je v takej konkurencii mimoriadne úspešné umiestnenie v rámci Európy. Byť v top desiatke medzi dievčatami je veľká česť a úspech pre ešte len začínajúcu, mladú a neskúsenú športovkyňu akou som zatiaľ ja. Poriadne cvičím rok a pol, iné dievčatá cvičia päť rokov a viac. Preto som spokojná. Viem, v čom sa zlepšiť a budem na tom pracovať, aby to bolo o rok ešte lepšie,“ skonštatovala Miška.

Dvojica z Fitnes klubu Iskra Hnúšťa začne onedlho ladiť formu na jesenné súťaže. Obaja chcú do prípravy vložiť maximum. V hre je totiž nominácia do výberu SR, ktorý zabojuje na svetovom šampionáte mužov v Spojených arabských emirátoch (5. – 10. 11.) a neskôr aj juniorov v Budapešti (22. – 24. 11. 2019).

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk; Foto: Eastlabsphoto.sk/Jakub Csontos, archív Mišky Ďubekovej


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA