Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. decembra 2020

Referendum sa blíži. Rozhodovať môžete už túto sobotu

15. septembra 2010 | Komentáre: 1 |

Už viete, čo budete robiť 18. septembra? Ak ešte netušíte, určite by ste do zoznamu vecí, ktoré nemôžete odložiť na neskôr, mali pripísať aj hlasovanie v referende. Práve v tretiu septembrovú sobotu (od 07.00 hodiny do 22.00 hodiny budete mať jedinečnú príležitosť vyjadriť svoj súhlas alebo nesúhlas k šiestim otázkam, ktoré sa týkajú aj vás. Vy môžete rozhodnúť o zúžení imunity poslancov, zrušení koncesionárskych poplatkov, znížení počtu poslancov v NR SR o tretinu, stanovení maximálnej ceny vládnych limuzín, ale aj povedať áno či nie voľbám cez internet a k zmenám v tlačovom zákone.

1. ZRUŠENIE KONCESIONÁRSKYCH POPLATKOV

Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom zrušila povinnosť fyzických osôb a právnických osôb platiť úhradu za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom?

2. OBMEDZENIE POSLANECKEJ IMUNITY

Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom rozšírila možnosť prejednať konanie poslanca Národnej rady Slovenskej republiky ako priestupok na všetky priestupky podľa zákona o priestupkoch?

3. ZNÍŽENIE POČTU POSLANCOV

Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ústavným zákonom znížila počet poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na 100 s účinnosťou od následujúceho volebného obdobia?

4. STANOVENIE MAXIMÁLNEJ CENY VLÁDNYCH LIMUZÍN

Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom ustanovila, že orgány verejnej moci môžu obstarávať osobné motorové vozidlá s obstarávacou cenou maximálne 40 tisíc EUR?

5. VOĽBY CEZ INTERNET

Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ustanovila možnosť voliť poslancov Národnej rady Slovenskej republiky a poslancov Európskeho parlamentu prostredníctvom internetu?

6. ZMENA V TLAČOVOM ZÁKONE

Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom vyňala osoby poverené výkonom verejnej moci z možnosti uplatniť právo na odpoveď podľa tlačového zákona?

Okrsky a miestnosti na hlasovanie v referende v Hnúšti

1.
Hnúšťa – mestská časť Hačava – Kultúrny dom Hačava
2.
Hnúšťa – SNP 438,439,440,441, M.R.Štefánika 443, Hlavná 12-43,437,935, Železničná, Ždiar, Troska, Brandzová, Mútnik, Križanova, mestská časť Polom, mestská časť Brádno
Mestský úrad – veľká zasadačka Hnúšťa
3.
Hnúšťa – Maša, Kotlišská,Kotlište, L.mája 523-551, 620-623,727,728, Jilemnického, Francisciho, Rad,Skalica, Kraskova,Fučískova, Iváčka, Partizánska, Hrebendova, Rumunskej armády, Nám. J. Francisciho – Kultúrny dom zrkadlová sála Hnúšťa
4.
Hnúšťa – Budovateľov, Sinecká, Mládeže, Š.M.Daxnera, Vansovej, Mierová, Banícka, Poľná, Pokroku, Hurbanova Hlavná 374-386, 405-428, 431-434, l.mája 907-909, 513- 520, 624-645 – Kultúrny dom klubovňa Hnúšťa
5.
Hnúšťa – Nábrežie Rimavy, M.R.Štefánika 444,445, Hlavná 435,436, Športová – ZŠ Nábrežie Rimavy Hnúšťa
6.
Hnúšťa – Klokočova – ZŠ Klokočova 742 Hnúšťa
7.
Hnúšťa č. Likier – ul. Švermova, Vl. Clementisa, Bottova, J. Kráľa, Sládkovičova, Zápotockého, Školská, Bakulíniho, kpt. Nálepku, Jesenského, Štúrova – Špeciálna Základná škola Ul. Zápotockého Hnúšťa – Likier
8.
Hnúšťa č.Likier – obec – ul. Dolná, Horná – Klubovňa Hnúšťa, m.č. Likier

ZDROJ: www.strana-sas.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  JankaP. | 16. septembra 2010 | 17:41 | 17:41
PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA