Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. októbra 2019

Prvé zasadnutie BBSK zvolal Kotleba do Jelšavy

11. januára 2014 | Komentáre: 0 |

Poslanci BBSK prvý krát zasadnú mimoriadne v Jelšave 17. januára. Na programe by mal byť aj rozpočet kraja i voľba hlavného kontrolóra.

jelsava-700x400Po svojej inaugurácii 20.decembra 2013 zvolal banskobystrický župan Marián Kotleba prvé pracovné zasadnutie zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja na 17.januára 2014. Bude sa konať mimoriadne v Jelšave okres Revúca. „Program zasadnutia zatiaľ nie je úplný, predseda sa má na ňom dohodnúť na pondelkovom stretnutí s poslancami. Jedným z bodov však určite bude vyhlásenie voľby nového hlavného kontrolóra BBSK,“ uviedol pre agentúru SITA vedúci oddelenia styku s verejnosťou a protokolu Úradu BBSK Miroslav Belička. Pozíciu v uplynulých šiestich rokoch zastával Ing. Michal Kňažek z Klenovca.

Ešte v decembri Kotlebu požiadal o čo najskoršie zvolanie pracovného zasadnutia najväčší poslanecký Smer-SD. Jeho predsedníčka Ľubica Laššáková to zdôvodnila slovami: „Nejde len o voľbu hlavného kontrolóra, ale aj o návrh rozpočtu, o zriadenie komisií a niekoľko bodov, ktoré sú dôležité preto, aby VÚC začal fungovať.“ Poslanci očakávali, že budú rokovať o návrhu rozpočtu kraja na rok 2014, ktorý pripravil ešte predchádzajúci župan Vladimír Maňka. Jeho nástupca si však tento návrh neosvojil a ani nepredložil zastupiteľstvu, preto je BBSK v rozpočtovom provizóriu.

Marian Kotleba hneď po svojom zvolení vyhlásil, že jedna z jeho prvých pracovných ciest v novej funkcii bude viesť do Jelšavy, pretože tamojší primátor volá o pomoc a doteraz ho nikto nepočúva: „Určite vidím priestor na to, ako z pozície kraja pomôcť primátorovi Jelšavy s problémami, ktoré sa tam zo dňa na deň stupňujú. Jeho volania o pomoc pre občanov zostali na úrovni vlády nevypočuté, takže aspoň na úrovni kraja sa mu budeme snažiť všemocne pomôcť.”

Jelšavský primátor Milan Kolesár (SDKÚ-DS) médiám povedal, že s novým predsedom BBSK je pripravený sa stretnúť. Problémy s Rómami v meste podľa neho nevznikajú na etnickom podklade, ale spôsobuje ich zlá sociálna situácia a nedostatok akýchkoľvek pracovných príležitostí. „Nedá sa povedať, že by naše volania neboli zo strany vlády úplne nevypočuté, ale stále sú tam rezervy a obyvateľom chýba pocit, že žijú v bezpečnom prostredí,“ dodal Kolesár. Zvýšenie napätia v Jelšave spôsobilo niekoľko lúpežných prepadnutí vlámaním koncom minulého roka, ktorých obeťami sa stali starší ľudia. Miestni obyvatelia dostali strach a dožadovali sa zvýšenia policajnej ochrany.

Samospráva sa snažila dohodnúť na preventívnych bezpečnostných opatreniach s tamojším Obvodným oddelením Policajného zboru a časť opatrení prijala aj vo vlastnej réžii. Takmer polovica Jelšavčanov už v prvom kole volieb župana volila Mariana Kotlebu, ktorý mal vo svojom programe nastolenie bezpečnosti občanov práve v tejto časti kraja.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Bystricoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA