Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 25. októbra 2020

Protipovodňové balíky dostanú aj obce v našom okrese

27. mája 2015 | Komentáre: 0 |

Vozíky s výbavou na odstraňovanie následkov povodní dostane aj Klenovec, Lehota nad Rimavicou, Rim. Baňa, či Rim. Zalužany.

Protipovodňový balík prvej pomoci určený pre obce obsahuje kalové čerpadlo, generátor elektrickej energie, prenosné osvetlenie, povodňové bariéry, elektrické kalové čerpadlo, plávajúce čerpadlo a set náradia. Vybavenie je ľahko prenosné pomocou prívesu, ktorý je tiež súčasťou balíka.  Celkovo je na Slovensko určených v tejto chvíli 621 vozíkov, ktoré sú financované zo zdrojov Európskej únie a z programu ministerstva životného prostredia. V priebehu celého roka príde do obcí na Slovensku aj 500 nových hasičských vozidiel. Balíky majú uľahčiť obciam zvládanie mimoriadnych udalostí v čase povodní. Kľúčom pre výber obcí, ktoré balík postupne dostanú, bola podľa ministerstva vnútra miera povodňového rizika, ako aj podrobná analýza databázy zásahov hasičov a záchranárov.

Spomedzi 621 obcí na Slovensku putuje 20 balíkov aj do okresu Rimavská Sobota. Na severe okresu ho dostanú obce Klenovec, Lehota nad Rimavicou, Rimavská Baňa a Rimavské Zalužany. Okrem nich v okrese dostanú vozíky aj Abovce, Bátka, Bottovo, Cakov, Čerenčany, Číž, Dubovec, Chanava, Kráľ, Kružno, Lenartovce, Neporadza, Radnovce, Rimavské Janovce, Včelince a Veľký Blh.

„Samozrejme sa tešíme, že ministerstvo vnútra nezabudlo na okres Rimavská Sobota a sme medzi okresmi, ktoré dostanú najviac techniky. Ešte si dobre pamätáme, aké škody spôsobili povodne aj v našom okrese. Chcem zdôrazniť, že z dvadsiatich obcí dostanú protipovodňové balíky iba dve obce, kde sú starostovia zvolení za stranu Smer – SD. Nikto nemôže povedať, že stranícka príslušnosť nejako ovplyvnila výber obcí, ale vyberalo sa podľa reálnej potreby a miery povodňového rizika a to je dôležité,“ povedal pre Echoviny.sk primátor Hnúšte a poslanec NR SR Michal Bagačka.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, foto: MV SR


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA