Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 18. februára 2020

Projekt obnovy verejného osvetlenia je pod časovým tlakom

13. októbra 2015 | Komentáre: 0 |

Mestu spod Hradovej bol odsúhlasený nenávratný finančný príspevok vo výške 439 415,33 eur.

msu tisovec1Na obnovu verejného osvetlenia v Tisovci plánuje samospráva využiť finančné prostriedky z eurofondov. Pre mesto bol predbežne odsúhlasený nenávratný finančný príspevok vo výške 439 415,33 eur. Mestské zastupiteľstvo to zobralo na vedomie a už aj schválilo zmluvu o dielo medzi mestom a spoločnosťou ESIN Construction z Považskej Bystrice, ktorá vyhrala verejné obstarávanie. V nej je celková cena diela vyčíslená na sumu 492 173,98 eur. Na projekte finančne participuje tiež samospráva. Poslanci odsúhlasili z jej zdrojov na zabezpečenie financovania oprávnených výdavkov 23 127,12 eur a na zabezpečenie financovania neoprávnených výdavkov 42 180,52 eur.

Prednosta mestského úradu Tibor Tokár uviedol, že teraz je dôležitá administratívna kontrola verejného obstarávania zo strany ministerstva hospodárstva. „Ministerstvo má 21 dní na to, aby sa vyjadrilo, či je všetko v poriadku, alebo nás vyzve na doplnenie informácií, alebo môže povedať, že musíme ešte raz uskutočniť verejné obstarávanie. To môže byť potom problém s realizáciou celého projektu. Ak by sa to odsúvalo, tak sa nestihne projekt zrealizovať do konca tohto roka,“ dodal Tokár. Podľa jeho slov sa do verejného obstarávania zapojili tri subjekty. „Firma ESIN Construction je to schopná zrealizovať za štyri až päť týždňov.“

Počíta sa s tým, že dôjde k zhusteniu svetiel v Tisovci i v Rimavskej Píle, súčasné sa vymenia a doplnia o ďalšie, ale na existujúcich podperných bodoch.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA