Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 24. apríla 2019

Prinášame vám online film Hnúšťana Indianiho

17. januára 2014 | Komentáre: 0 |

Hnúšťanský filmár Egor Indiani natočil ešte minulý rok dokumentárny film s názvom Dáša Fon Fľaša: Lost in Poland. Prinášame vám ho online.

1069070_10202279728546004_446006539_nEgorov krátky film prešiel po mnohých slovenských a zahraničných filmových festivaloch a doposiaľ ho nebolo možné vidieť online. Portál Echoviny.sk vám prináša link, na ktorom si tento film môžete pozrieť.

Dokumentárny film Dáša Fon Fľaša: Lost in Poland si môžete pozrieť TU!

Tento dokument je zaradený do Festivalu krátkych filmov a  môžete zaň hlasovať TU!

Okrem toho, že Hnúšťan Egor Indiani, vlastným menom Igor Vodráška, točí filmy a fotí, napísal aj knihu, ktorá by sa mala na trh dostať vo februári tohto roka.

461O čom bude kniha Rauš?

Na malomeste plynie život podľa svojich vlastných pravidiel – čo sa však stane, keď naložíš tomu nesprávnemu náckovi? Vlado Valas, mladý skrachovaný filozof, uteká zo svojho rodného malomesta a vydáva sa na podivuhodnú cestu do Hlavného mesta, plnú pochybných existencií a skrachovancov kráčajúc po vlastných stopách svojej spackanej mladosti, aby zistil, že každé dno sa dá nakoniec preraziť. Rauš je temná paródia na motivačné romány o pozitívnom myslení, a zároveň psychedelický výlet do slovenského podzemia, kde aj náckovia môžu byt obete a pankáči pekní hajzli…

Egor Indiani sa narodil 3. augusta 1983 v stredoslovenskej Hnúšti.

Študoval na FF UK v Bratislave Slovenský jazyk a literatúru, no nedoštudoval. Vystriedal mnoho rôznych povolaní od predajcu v antikvariáte v Britskom Walese, až po fotografa na výletných lodiach v Karibiku.

V r. 2013 natočil gonzo dokument DFF: Lost in PolandRauš je jeho literárny debut. Momentálne žije v Prahe.

O filme:

Egor Indiani hovorí ako sa dostal k natáčaniu svojho dokumentu: „S Dášom som sa prvýkrát stretol v starej Prime na Mlynskej doline v Bratislave ešte niekedy v zime 2004, kde sme obaja študovali a pravidelne chodili na pivo. Vtedy som vôbec netušil, že je muzikant.

Potom sa naše cesty rozišli, ja som odišiel do UK, a znovu som ho po dlhej dobe náhodou stretol v Bratislave, asi až v r. 2009 v Bistre u Vanesy, kde hral spolu s The Weeds.

Osobne nie som pankáč, ale je mi veľmi sympatická DIY filozofia a takisto hudba, ktorá sa žánrovo striktne nevyhradzuje, a má presahy.

Keď som odišiel do Karibiku, začal som rozmýšľať, že by som si okrem fotky vyskúšal aj dokumentárny film a Dáša sa mi ako charakter, ktorý mne stále pripomína stredovekých vagantských hudobníkov zdal ako zaujímavý a dostatočne akčný subjekt pre krátkometrážny formát.

Náhoda je blbec a koncom septembra, cez víkend hneď po mojom prílete domov hral v susednom Tisovci, tak som zašiel na koncert a na moje prekvapenie Dáša hneď súhlasil a navrhol, aby som s ním išiel na októbrové poľské miniturné.

Všetko sa tak zomlelo strašne rýchlo a ja som sa zrazu bez akejkoľvek prípravy ocitol s Dášom v aute na šialenom päťdňovom tripe po južnom Poľsku a divokom slovenskom východe.

Lost in Poland je guerilla dokument – točený bol za behu, a snaží sa zachytiť to tempo akým Dáša na ceste funguje. Ja som mal tú možnosť s ním počas turné tráviť komplet všetok čas, a stať sa tak na chvíľu súčasťou gangu a dostať sa tak k nemu ako subjektu čo najbližšie.

Na druhej strane som sa však snažil dodržiavať odstup a pozrieť sa na neho ako na člena HC/punk/DIY komunity nezaujate a objektívne – zvonku. Tento film sa však nesnaží hľadať nejaké hlboké pravdy o živote, alebo o punku – je to v prvom rade film o hudbe a o radosti z nej.“

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR



* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA