Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. októbra 2020

Primátor v R. Sobote nakupoval smetiarske autá sám

29. júna 2012 | Komentáre: 0 |

Okresná prokuratúra v Rimavskej Sobote preverí nákup starších smetiarskych áut, ktoré pre mesto kúpil v Nemecku primátor mesta Jozef Šimko.

Ilustračné foto

Ilustračné foto

O podaní na prokuratúru rozhodli mestskí poslanci. Tí majú podozrenie, že primátor pri nákupe áut porušil nielen všeobecne záväzné nariadenie mesta, ale zneužil aj svoje právomoci.

Primátor kúpil dve smetiarske autá za asi 25-tisíc eur pred niekoľkými týždňami, keď mesto nemalo schválený rozpočet a bolo v rozpočtovom provizóriu. Urobil tak bez súhlasu poslancov, čím podľa nich porušil všeobecne záväzné nariadenie mesta, ktoré určuje zásady hospodárenia a nakladania s majetkom. Poslanec mesta Dušan Hlinka tvrdí, že nie je možné, aby primátor rozhodoval o takýchto nákupoch samostatne. „Samospráva má fungovať transparentne,“ povedal.

Šimko tvrdí, že mesto nepoškodil. Autá sa rozhodol kúpiť po tom, čo mesto zrušilo zmluvu o vývoze komunálneho odpadu so zahraničným partnerom. Vývoz odpadu má od júla zabezpečovať mestská firma Technické služby mesta a tá nemala techniku. Primátor zobral jej nákup do vlastných rúk, z pokladnice mesta vybral 25-tisíc eur a vycestoval nakupovať do Nemecka. „Som si vedomý, že mohlo dôjsť k porušeniu všeobecne záväzného nariadenia mesta, no na druhej strane tým pri zbere odpadu ušetríme desiatky tisíc eur,“ zdôraznil Šimko. Povedal, že pre časovú tieseň nemohol čakať na rozhodnutie poslancov. Myslí si, že mesto finančne nepoškodil, ale, naopak, ušetril pre Rimavskú Sobotu peniaze. K podozreniu, že porušil zákon, len podotkol, že “ tohto mráčika nezaprší“.

Poslanci napriek podaniu na prokuratúru nechcú primátora odvolať. „Nám nejde o jeho odvolanie. Chceme dosiahnuť len to, aby všetky kroky robil transparentne, aby spolupracoval s poslancami a aby za každú cenu nepresadzoval v mestskom parlamente svoj názor,“ podčiarkol Hlinka.

Zdroj: Štefan Rimaj – www.pravda.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA