Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. októbra 2019

Predaj nemocničných pavilónov župan Kotleba nepodpísal

16. júna 2016 | Komentáre: 0 |

Predaj rozostavaných nemocničných pavilónov v Žiari nad Hronom a Rimavskej Sobote spoločnosti Svet zdravia, ktorý schválili poslanci na ostatnom rokovaní zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), predseda BBSK Marian Kotleba nepodpísal. Informáciu pre TASR potvrdila hovorkyňa kraja Michaela Piliarová s tým, že dôvody nepodpísania uznesení zverejnia neskôr.

spital1Spoločnosť Svet zdravia prostredníctvom jej hovorcu Tomáša Kráľa dnes zároveň informovala, že ešte v utorok 14. júna sa na oficiálnej internetovej stránke BBSK objavili schválené dokumenty, podľa ktorých predseda BBSK tieto uznesenia schválil. Dnes však už boli zmenené s textom, že predseda BBSK pozastavuje výkon obidvoch uznesení.

„Nerozumieme zákulisným hrám vedenia BBSK. Včera poobede, dňa 14. júna 2016, sme mali z viacerých strán, vrátane poslancov BBSK, informáciu, že obidve uznesenia týkajúce sa nedostavaných nemocničných pavilónov v Rimavskej Sobote a v Žiari nad Hronom boli schválené a zverejnené na oficiálnej internetovej stránke BBSK. Veríme, že ide iba o nedorozumenie a nakoniec v prípade tejto významnej súkromnej investície v hodnote 13 miliónov eur zvíťazí zdravý rozum a verejný záujem,“ podotkol Tomáš.

Jeho slová potvrdila aj poslankyňa BBSK Božena Kováčová (Smer-SD, KDH), ktorá materiál týkajúci sa žiarskeho pavilónu na rokovanie predkladala. „Na webstránke BBSK boli zverejnené uznesenia s tým, že sú vykonateľné,“ uviedla Kováčová s tým, že predseda kraja ich tým pádom musel podpísať. Čo sa vlastne stalo a prečo táto zmena nastala, podľa jej slov nevie, no zároveň si nemyslí, že by išlo o pochybenie úradníkov. Podľa Kováčovej vyzvú poslancov, aby na najbližšom zastupiteľstve vetovali obe uznesenia, čím by nadobudli platnosť aj bez podpisu predsedu kraja.

Piliarová v tejto súvislosti zdôraznila, že Kotleba niekoľkokrát jednoznačne prejavil svoju nevôľu podpísať návrhy predmetných uznesení, a to pred, počas, ako aj po rokovaní Zastupiteľstva BBSK a uznesenia nikdy nepodpísal. „Na webovej stránke Úradu BBSK sa objavili z dôvodu technickej chyby pri zverejňovaní uznesení. V danom stave, v akom boli tieto uznesenia schválené Zastupiteľstvom BBSK, ich predseda nikdy ani nepodpíše, nakoľko s navrhovanou výškou kúpnej ceny nesúhlasíme,“ dodala.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, foto: ilustračné

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA