Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 21. októbra 2020

Pre dažde sú vydané výstrahy, na Zbojskej a P. Hore sa objavil aj prvý sneh

14. októbra 2020 | Komentáre: 0 |

Tretí deň trvajúce neustále zrážky výrazne zdvihli hladiny riek aj v našom regióne.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal pre okresy Rimavská Sobota a Poltár hydrologickú výstrahu druhého stupňa. Pre Revúcky okres platí dokonca tretí stupeň.

Zároveň stále platia výstrahy druhého stupňa pred intenzívnymi lejakmi, počas ktorých môže napadnúť do 100 milimetrov zrážok. Od štvrtka 15. 10. 2020 sa výstraha znižuje na prvý stupeň, ktorý zatiaľ platí do 17. 10.

„Vôbec najhoršia situácia je na Gemeri a Spiši, kde viaceré toky dosahujú až úroveň 3. povodňového stupňa. Zrážky v nočných hodinách ustanú, no ďalšie sa už teraz chystajú na naše územie a dorazia zajtra popoludní od juhu, pričom opäť budú výdatnejšie a môžu dočasne zvýšiť hladiny vodných tokov,“ uvádza na margo počasia portál iMeteo.sk.

Pre neustávajúce dažde sa už voda začala hromadiť na niektorých poliach i lúkach a hasiči zasahovali pri niektorých zatopených pivničných priestoroch. Ako v tejto súvislosti informuje Prezídium Hasičského a záchranného zboru, v súvislosti s nepriaznivým počasím a zhoršujúcou sa povodňovou situáciou na území SR boli od 16:00 uvedené do pohotovosti všetky dobrovoľné hasičské zbory obcí, ktoré disponujú protipovodňovými vozíkmi a vozidlami Iveco Daily z projektu Aktívne protipovodňové opatrenia.

Okrem zrážok sa však v našom regióne objavil aj prvý sneh. Jemný snehový poprašok sa usádzal v sedle Zbojská i na Prednej Hore. Dopravu však zatiaľ nijako neobmedzil a rýchlo sa roztápal.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, iMeteo.sk, SHMÚ


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA