Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. decembra 2020

Pozor na podvodníkov, lákajú od seniorov peniaze na liečbu COVID-19

16. novembra 2020 | Komentáre: 0 |

Polícia upozorňuje, že podvodníci začali používať novú metódu, ktorou od dôverčivých seniorov lákajú peniaze. Tvrdia, že financie potrebujú pre členov rodiny, ktorí ležia v nemocnici napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

O takomto prípade z Lučenca informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) Banská Bystrica.

„Polícia v Lučenci vyšetruje prípad, ktorý súvisí s podvodom na senioroch. Páchateľ, ktorý zatelefonoval 77-ročnej dôchodkyni z okresu Lučenec, sa vydával za zamestnanca Krízového centra Covid. Žiadal od nej 8000 eur na injekciu pre jej dcéru, ktorá leží na pľúcnej ventilácii pre ochorenie Covid-19 v nemocnici v Bratislave,“ uviedli policajti.

Ako dodali, keďže menovaná nemala doma dosť peňazí, páchateľ jej zabezpečil odvoz taxíkom do najbližšej pobočky banky s tým, že peniaze prevezme niekto u nej doma. Cestou jej ešte niekoľkokrát volal na mobil.

„Našťastie jej v tom čase zatelefonovala dcéra, ktorá ju po zistení týchto skutočností ihneď poslala na najbližšie policajné oddelenie. Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin podvodu spáchaný v štádiu pokusu,“ konkretizuje polícia.

O takéto konanie sa páchateľ pokúsil v čase núdzového stavu, preto za takýto skutok hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. „Konanie páchateľov, kedy sa pokúsili podviesť dôchodcov, sme zaznamenali vo viacerých okresoch nášho kraja,“ upozorňuje polícia.

UPOZORŇUJEME SENIOROV, ŽE PODVODNÍCI ZAČALI POUŽÍVAŤ NOVÚ LEGENDU!

Polícia v Lučenci vyšetruje prípad, ktorý súvisí s…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Banskobystrický kraj Nedeľa 15. novembra 2020

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: KR PZ B. Bystrica, Foto: ilustračné


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA