Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. januára 2021

Polícia: V piatok sa konala preventívno-bezpečnostná akcia v Hnúšti aj Tisovci

23. januára 2012 | Komentáre: 3 |

Do akcie sa zapojilo spolu desať policajtov z Okresného riaditeľstva PZ v Rimavskej Sobote, Obvodného oddelenia PZ v Hnúšti a Pohotovostnej motorizovanej jednotky z Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici (PMJ KR PZ). Akcia bola vykonávaná spolupráci s Mestskou políciou z Rimavskej Soboty a Hnúšte, Colným riaditeľstvom v Banskej Bystrici – pobočka Lučenec. Echoviny.sk o akcii informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Podľa jej ďalších slov, akcia prebiehala v čase od 17.00 hodiny 20. 1. do 6.00 hodiny 21. 1. 2012. Počas akcie sa policajti zamerali na zisťovanie páchateľov uličnej kriminality, narušiteľov verejného poriadku, páchateľov trestných činov a priestupkov, kontrolu pohostinských zariadení a miest verejne prístupných, kde je predpoklad požívania alkoholických nápojov mladistvými a maloletými osobami, ako aj miest kde je predpoklad držby omamných a psychostropných látok, jedov a prekurzorov, kontrolu vodičov motorových a nemotorových vozidiel na požitie alkoholických nápojov, pátranie po hľadaných osobách, veciach a motorových vozidlách, zbraniach a omamných látkach.

„V meste Rimavská Sobota sa akcia konala v čase od 20.00 od 23.00 hodiny, kde na ulici SNP, počas kontroly vozidla Fiat Seicento, policajti PMJ KR PZ našli pravdepodobne jednu dávku marihuany a to u 27-ročného muža z Rimavskej Soboty (spolujazdec). U 27-ročného vodiča z Rimavskej Soboty, bolo vykonaným laboratórnym vyšetrením moču zistené vedenie vozidla pod vplyvom drog, za čo mu bol zadržaný VP a zakázaná ďalšia jazda, pokračovala Faltániová.

V dobe od 23.30 do 2.30 hodiny prebiehala kontrola v Tisovci, kde v jednom z pohostinstiev bolo zistené požitie alkoholických nápojov dvomi mladistvými osobami. „Pri kontrole baru v Hnúšti, bolo zistené požitie alkoholických nápojov tromi mladistvými osobami a zistený bol aj jeden priestupok proti verejnému poriadku (osoba prechovávala u seba plynovú zbraň). Počas akcie bolo skontrolovaných 35 osôb a 23 motorových vozidiel a ich vodičov na zistenie požitia alkoholických nápojov. Uložené boli tri pokuty za technický stav a doklady,“ povedala na záver Faltániová.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  joko ono | 23. januára 2012 | 13:37 | 13:37

  ludia sa bavia,, popijaju a vbehnu im tam magori s brokovnicami o stenu a prehladavaju nas… vonku na kazdom rohu policajna hliadka… kde je sloboda uz???,….

  [Reagovať]

  jan reagoval:

  Tých magorov budeš prosiť na kolenách keď ťa v bare pichne nožom mladistvý dement pod vplyvom alkoholu..potom zistíš že načo sú dobré aj takéto kontroly..tým čo nemajú čo skrývať to nevadí a 5 minút strpia kým ich skontrolujú…

  [Reagovať]

  stevino reagoval:

  Joko ono ma pravdu, sú to poväčšine magori, v Policajnom zbore ich je tam dosť….nech to skúšajú na mafiánov, zlodejov, a pod., ale tam im lepí….toto je ľahší terč….a vraj drogy, hah…chlapec mal troška trávy…ale tu na SK zatiaľ blbý zákon a je zákon, len nech platí pre všetkých rovnako milý policajti…

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA