Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 16. januára 2021

Polícia pátra po Petrovi Literovi z Hnúšte, je hľadaný pre lúpež

21. augusta 2018 | Komentáre: 0 |

Polícia sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po 19-ročnom Petrovi Literovi z Hnúšte. Podľa slov krajskej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej je uvedený muž hľadaný v trestnej veci zločinu lúpeže.

„Vykonanými previerkami sa doteraz nepodarilo získať žiadne kladné informácie o terajšom pobyte hľadaného. Prosíme občanov, aby akékoľvek informácie o tomto hľadanom mužovi oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania číslo 158,“ uviedla hovorkyňa.
Spomínanej lúpeže sa Peter podľa polície dopustil vo štvrtok 16. augusta na Školskej ulici voči 79-ročnej dôchodkyni ktorá držala v ruke malú háčkovanú kabelku. Tú sa jej snažil z ruky vytrhnúť.
„Poškodená sa bránila a udierala ho kabelkou po hlave so slovami: ‘Ty debil, čo robíš? Zavolám políciu‘. Na to páchateľ bez slov jej opäť chytil kabelku, začal s ňou trhať a následne sa mu ju podarilo poškodenej vytrhnúť z ruky a ušiel. Keď páchateľ zistil, že v nej nemá dôchodkyňa peniaze, po chvíli sa vrátil a odovzdal jej kabelku s mobilom aj kľúčmi a požiadal ju, aby nevolala políciu a aby mu odpustila,“ priblížila priebeh lúpeže Faltániová.
Svojím konaním spôsobil poškodenej modriny na zápästí. Nakoľko jej kabelku aj s obsahom vrátil, nevznikla jej žiadna škoda. „Vyšetrovateľ ho na základe popisu osoby a svedeckých výpovedí v piatok obvinil zo zločinu lúpeže. Nakoľko sa obvinený nachádza na neznámom mieste, obvinenie mu bolo vznesené v jeho neprítomnosti a bolo po ňom vyhlásené pátranie,“ doplnila hovorkyňa s tým, že uvedeného skutku dopustil na chránenej osobe, preto môže byť potrestaný odňatím slobody na 7 až 12 rokov.
Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Banská Bystrica

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA