Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. októbra 2019

Podujatia v júli s príchuťou divadla, pálenky i country

8. júla 2014 | Komentáre: 0 |

Láka divadlo v zalužanskom Lesíku, ochutnávka domácich páleniek v Lukovištiach, westernové preteky na Zapači pri Kokave nad Rimavicou i dvory tradičných špecialít v Drienčanoch. Echoviny.sk o pripravovaných podujatiach informovala manažérka MAS Malohont Miroslava Vargová. 

driencany4Sobota, 5. júl

Divadlom, detským folklórom a zábavou pri muzike si v prvú júlovú sobotu (05.07.) pripomenú v Rimavských Zalužanoch 80. výročie založenia Lesíka. Práve tu sa po 15.00 hod. začne malá oslava a to vystúpením tých najmenších. Po nich príde na rad divadelná komédia Pohreb a podvečer bude patriť zábave pri hudbe. V ten istý deň sa na Teplom Vrchu koná aj 8. ročník súťaže hasičských družstiev o putovný pohár predsedu Mikroregiónu Teplý Vrch. Súťaž, ktorej sa pravidelne zúčastňujú desiatky hasičských družstiev z celého kraja, začína o 10.00 hod. na futbalom ihrisku za základnou školou.

Sobota, 12. júl

Okrúhle 80. výročie slávi aj pálenica v Lukovištiach. Pri tejto príležitosti je na 12. júla pripravená súťažná výstava a ochutnávka ovocných destilátov z regiónov Gemer – Malohont a Novohrad. V súťaži si zmeralo sily viac ako 200 vzoriek destilátov, pričom takmer 150 z nich bude v rámci programu ocenených zlatým, strieborným alebo bronzovým diplomom. Atmosféru koštovky i celého podutia dotvorí kultúrny program a záver dňa bude patriť posedeniu pri cimbalovej muzike. V inej obci regiónu, konkrétne v Ožďanoch sa bude v tom čase odohrávať 5. ročník súťaže vo varení guľášu. Pripravený je bohatý sprievodný program a atrakcie pre deti. Spestrením zábavy pri živej hudbe má byť opekanie býka.

zapacSobota, 19. júl

O týždeň neskôr (19.07.) sa na Ranči Cindyum na Zapači pri Kokave nad Rimavicou uskutočnia westernové preteky Zapačský zlatý kantár spojené s vystúpením country kapiel L.C.Band a Veslári a tanečnej skupiny Nashville. Súčasťou podujatia je aj súťaž v kosení ručnou kosou, na ktorú je možné prihlásiť sa ešte do 15.07. na tel.č. 0915 975946. V túto sobotu sa pri príležitosti 680. výročia prvej písomnej zmienky koná aj Deň obce Rimavské Brezovo.

Sobota, 26. júl

Poslednú júlovú sobotu (26.07.) ožije dvormi tradičných špecialít a zvykmi našich predkov obec Drienčany, kde sa už po jedenásty krát stretnú milovníci dobrého jedla, sladkých i slaných dobrôt, remesiel a tradícií. Svoje dni tento víkend oslávi aj obec Sušany.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA