Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. októbra 2019

Počas Dní mesta Hnúšťa čaká na ľudí bohatý program

29. mája 2018 | Komentáre: 1 |

Počas Dní mesta Hnúšťa čaká na ľudí bohatý program, všetky koncerty budú zadarmo.

Atrakcie pre deti, spoznávanie rozprávok, jarmok, koncerty či výlet vláčikom. To všetko si pripravila samospráva Hnúšte pre obyvateľov počas tohtoročného 23. ročníka Dní mesta, ktoré sa konajú v dňoch 1. až 3. júna 2018.

Rozhodli sme sa, že tohto roku bude prakticky celý program Dní mesta bezplatný, vrátane hlavných koncertov. Snažili sme sa ho skoncipovať tak, aby si na svoje prišli všetky generácie,“ uviedol pre Echoviny.sk na margo Dní mesta primátor Hnúšte Michal Bagačka.

Piatok v znamení zábavy i kultúry

Program Dní mesta sa začína v piatok 1. júna o 10:00 v obradnej sieni mestského úradu vyhodnotením posledného ročníka literárnej súťaže Hrebendova kapsa. Zároveň budú pripravené nafukovacie atrakcie pre deti i dospelých na Námestí J. Francisciho, kde tiež môžu vidieť aj ukážky policajnej a hasičskej techniky. V klubovej miestnosti prístavby Domu kultúry bude sprístupnená výstava ručných prác členov Základnej organizácie Slovenského zväzu zdravotne postihnutých.

O 16:30 Dni mesta oficiálne otvorí primátor Michal Bagačka a pri pomníku J. Francisciho vystúpia súbory Skaliny, Húžva, Zrkadielko a Sinec. O 17:15 nasleduje pietny akt pri pomníku J. F. Rimavského a o 17:30 pred Domom kultúry (DK) vystúpi dychová hudba. Piatkový program vyvrcholí o 18:00 slávnostným zasadnutím mestského zastupiteľstva a piano show Jozefa Hollého v DK.

V sobotu čaká na deti Hnúšťankovo, na dospelých koncerty

V prvý víkendový deň pokračujú Dni mesta hneď od 8:00 tradičným Hnúšťanským jarmokom, o 9:00 sa pridá florbalový turnaj na ihrisku pri gymnáziu. Jedným z hlavných lákadiel však bude o 10:00 Hnúšťankovo, teda rozprávkové mestečko so súťažami a ďalšími atrakciami v Záhrade 1. mája.

„Pripravila ho partia dobrovoľníkov z radov poslancov aj obyvateľov pod vedením Mariana Petroka, ktorí pre deti chystajú viacero rozprávkových stanovíšť,“ avizoval Bagačka. Ďalším podujatím v záhrade sú tvorivé dielne a petang pre seniorov, ktoré sa začínajú o 14:00.

V plnom prúde bude zábava aj v amfiteátri. Ako prvý o 13:00 vystúpi Laci Strike so svojou Street Dance Academy, o 15:00 nasleduje vystúpenie skupiny Senzus a o 16:30 zase predstavenie folklórnej skupiny z Poľska. Vyvrcholením večera bude koncert Polemicu o 18:30 a Hrdze o 20:00.

V nedeľu vláčikom na Zbojskú

Dni mesta zakončia v druhý víkendový deň dve podujatia. O 9:30 sa konajú slávnostné služby božie v evanjelickom kostole a o 10:26 pôjde parný vláčik z Hnúšte smerom na Zbojskú a nazad. Pre deti je zadarmo, dospelí zaplatia vstupné dve eurá v kanceláriách Mestského kultúrneho strediska.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  Mino | 30. mája 2018 | 13:18 | 13:18

    Celkom sa mi ten program pozdáva, len aby počasie vydržalo. Páči sa mi, že je program stavaný prakticky pre všetky ročníky, čo sme my starší doteraz trochu aj kritizovali.

    [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA