Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

Po štyroch dňoch si Hnúšťa vydýchla

8. októbra 2018 | Komentáre: 0 |

Po viac ako štyroch dňoch hasiči požiar skládky skrotili.

Od piatka (5.10.) skorých ranných hodín až do dnešného dňa desiatky hasičov denné bojovali s požiarom, ktorý sa rozhorel na skládke komunálneho odpadu v Hnúšti. Dnes (8.10.) o 14:00 hod. odovzdali príslušníci HaZZ oficiálne požiarisko.
„Prežili sme nesmierne náročné štyri dni, počas ktorých nás sužovali viaceré obavy.
V prvom rade sa chcem takto verejne poďakovať všetkým príslušníkom Hasičského a záchranného zboru v Hnúšti, hasičom z Banskej Bystrice, Pliešoviec, Rimavskej Soboty, Revúcej, Lučenca i každému jednotlivému zasahujúcemu pri tomto nešťastí, za ich profesionálne zvládnutie a mimoriadne nasadenie vlastných síl.
Poďakovanie patrí Okresnému úradu, odboru krízového riadenia Rimavská Sobota ako aj dobrovoľníkom z blízkych našich obcí – členom DHZ Klenovec, Teplý vrch, Hrachovo, Drienčany a Rimavské Brezovo za poskytnutú pomoc pri záchranných prácach. V týchto dňoch sme poznali, že nenadarmo sa hovorí – v núdzi stretneš priateľa.
Chceme poďakovať aj pracovníkom Technických služieb mesta, ktorí taktiež počas celých týchto dní neúnavne zasahovali a plnili všetky náročné úlohy, ktoré im boli dané pri likvidácii a na plochu zasiahnutú požiarom počas soboty i v nedeľu navážali autami zeminu z neďalekej skládky,“ neskrýval radosť primátor Michal Bagačka.
Rovnako dnes vo večerných hodinách (21:35 hod.) zrušil SHMÚ smogovú výstrahu pre častice PM10. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v Bratislave vydal pre Hnúšťu a okolie výstrahu pred smogom, ktorá bola v platnosti od nedeľného rána. Príčinou vyhlásenia boli vysoké emisie PM10, teda prachových častíc z horiacej skládky odpadu. Tie podľa informácií SHMÚ prekračovali povolené hodnoty. Hodnota prekročenia dosahovala v Hnúšti a okolí 166 mikrogramov na kubický meter.
„V neposlednom rade sa chcem poďakovať aj našim spoluobčanom, ktorí trpezlivo a so záujmom sledovali vývoj záchranárskych prác a obetavo i s porozumením dodržiavali obmedzenia, aj prípadné následky veľkého znečistenia ovzdušia a zamorenia smogom a zápachom,“ uzavrel Bagačka.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA