Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 21. septembra 2020

OZ Rómske umelecké kováčstvo v Klenovci úspešne zrealizovalo ďalší projekt

14. novembra 2014 | Komentáre: 0 |

Občianske združenie Rómske umelecké kováčstvo v Klenovci úspešne ukončilo ďalší projekt pod názvom „Kováčske umelecké dielne“ realizovaný s finančnou podporou z Úradu vlády SR – programu Kultúra národnostných menšín 2014.
IMG_20140815_131029

Realizácia projektu začala slávnostným zahájením 25.júla 2014 v sále Kultúrneho domu v Klenovci – premietnutím filmu o umeleckom kováčovi pre pozvaných hostí, občanov a priamych účastníkov tvorivých umeleckých dielní. Od 4. augusta 2014 mali oslovení občania rómskej komunity (dospelí a mládež) možnosť počas 15 pracovných dní aktívne využiť voľný čas v rámci projektu „Kováčske umelecké dielne“. Pripravili sme aktivity projektu a propagáciu projektu, zabezpečili materiál a občerstvenie pre účastníkov na umelecké tvorivé dielne. Denne účastníci pracovali v umeleckej dielni 4 hodiny.

Projektom v umeleckých tvorivých dielňach, vedeným skúseným lektorom a umeleckým kováčom Igorom Radičom sme zvýšili a posilnili tradičné zručnosti obyvateľov rómskej komunity formou vzdelávania mládeže a dospelých a zvýšili ich dôveru vo vlastné schopnosti. Úspešným účastníkom boli odovzdané osvedčenia o absolvovaní projektu. Deväť priamych účastníkov projektu získalo osvedčenie v umeleckej tvorivej dielni – základy kováčstva a zváračstva, jeden účastník len v tvorivej umeleckej dielni – základy kováčstva a jeden účastník len v tvorivej dielni – zváračské práce. Naplnili sme hlavný cieľ projektu – podpora rozvoja umeleckých zručností prostredníctvom výchovy k umeniu, spoznania a osvojovania si tradičných zručností špecifických pre obyvateľov rómskej komunity formou umeleckých tvorivých dielní, čím získali pracovné návyky a tým sme posilnili ich záujem o činnosti ako je kováčstvo a zváračstvo.

IMG_20140815_131123

CIMG2268

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: OZ Rodon, I. Radič


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA