Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 18. júna 2019

Otvorili výstavu fotografií zo súťaže Malohont mojimi očami

28. januára 2016 | Komentáre: 0 |

Hnúšťa 26. januára (TASR) – Výstavu fotografií zo súťaže Malohont mojimi očami, v rámci ktorej mohli súťažiaci na svojich snímkach zachytiť všetko, čo na území tohto regiónu na juhu stredného Slovenska považovali za zaujímavé alebo výnimočné, otvorili dnes v priestoroch Knižnice prof. Š. Pasiara v Hnúšti.

vystava masAko pre TASR uviedla Miroslava Vargová, manažérka Miestnej akčnej skupiny (MAS) Malohont, ktorá súťaž vyhlásila, vystavené snímky si verejnosť môže pozrieť do 31. marca. Fotografie bude MAS podľa potreby využívať tiež do informačných a propagačných materiálov regiónu.

Pre tento ročník organizátori vytvorili päť hlavných súťažných kategórií – Prírodné zaujímavosti, Rozhľadne a vyhliadkové miesta, Tradície a remeslá, Kultúrne dedičstvo a Život v regióne. „Na výstave uvidia návštevníci spolu 44 fotografií, ktoré boli vybrané spomedzi všetkých 118 súťažných. Sú medzi nimi víťazné fotografie z každej kategórie, ako aj najlepšie hodnotené snímky v rámci verejného hlasovania,“ priblížila Vargová s tým, že na výstavu vybrali ešte aj ďalšie fotografie, aby na nej každý autor mal aspoň jednu snímku.

Víťazné fotografie nájdete tu.

Súťaž bola určená pre amatérskych i profesionálnych fotografov. „Podobne ako v minulosti aj v skončenom treťom ročníku najviac snímok prihlásili do kategórie Prírodné zaujímavosti,“ povedala manažérka. Okrem domácich autorov sa podľa jej slov do súťaže zapojili aj fotografi z iných miest, napríklad z Brezna, Tornale či dokonca vzdialených Piešťan. „Najmladší fotograf mal 18 rokov, najstarší až 73,“ dodala.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, foto: I. Kováčová

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA