Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 9. augusta 2020

Oslavy bedmintonu v Klenovci

3. mája 2012 | Komentáre: 0 |

„Bedminton v Klenovci má už štyri krížiky“. Takto si vzdychol jeden zo spoluzakladateľov klenovského bedmintonu – Ivan Majorský.

Klub, v ktorom počas štyroch desaťročí pôsobilo cez dvesto hráčov, bol oficiálne založený dňa 9.5.1972. Vtedy bol zo Slovenského zväzu bedmintonu doručený list  o zaregistrovaní oddielu v rámci Telovýchovnej jednoty Tatran Klenovec.

V skutočnosti sa bedminton hral už 2-3 roky. Do Klenovca prišiel zásluhou Jána Barta (nar.1941), ktorý pracoval v Martine, kde bedminton hrali vysokoškoláci. Bedminton sa spočiatku hral na školskom dvore, kúpalisku i pri Rimave na námestí. Zásluhou Mariána Majorského (1936-2011) –  vtedy učiteľa v Klenovci sa dostal aj do telocvične, kde sa mohol hrať za každého počasia a celý rok. Napokon zásluhou Ivana Majorského (nar.1945), ktorý prebral administratívne práce, sa činnosť bedmintonistov v Klenovci zlegalizovala.

Počas 40 rokov svojej činnosti sa podarilo vďaka systematickej práci vychovať niekoľko vynikajúcich hráčov, ktorí vybojovali pre oddiel množstvo ocenení na domácej a v posledných rokoch aj na medzinárodnj scéne. V súčasnosti má oddiel 23 registrovaných členov, z toho 6 dospelých. Trénuje sa 4 x týždenne ( utorok, štvrtok, sobota a nedeľa).

Na sobotu 12.mája pripravili bedmintonisti z Klenovca turnaj zmiešaných štvorhier bez rozdielu vekových kategórií, na ktorý pozývajú hráčov, ale aj širokú verejnosť.

Propozície turnaja zmiešaných štvorhier

Usporiadateľ: TJ Družstevník Klenovec – bedmintonový oddiel
Miesto konania: telocvičňa ZŠ v Klenovci
Dátum konania: sobota 12.mája 2012
Prezentácia: dopoludnia do 8:45 následne losovanie a otvorenie
Právo účasti: všetci súčasní a bývalí hráči , i hráči z okolitých klubov (Klenovec, Hnúšťa, Hrachovo) !!!
Štartovné: 2 € na pár
Zapisovateľ: Majorský Ivan, Richard Bálint
Košíky: Dodá poriadateľ – Yonex plastik
Systém: Podľa počtu prihlásených párov
Dĺžka setov: 2×15 a prípadný tretí do 7 (tajbrejk max. do 10); o poradie na 1 set
Nasadenie: podľa rebríčkov k 15.3.2012
Kategórie: Celý turnaj sa odohrá v jednej kategórii od 13 do70 rokov
Prihlášky: do piatka 11.5.2012 do 20 hod. e-mail ivan.majorsky@pmxmail.sk; riso.balint@gmail.com na tel.čísle 0944 121 500; 047 5484474; 0903 273 554 alebo v priamo v telocvični.
Rozhodcovia: Z radov hráčov
Upozornenie: hráči sa zúčastňujú turnaja na vlastné riziko a zodpovedajú sami za svoj zdravotný stav.
Predpis: hrá sa podľa platných pravidiel bedmintonu
Sprievodné akcie: Pozeranie foto a video

V telocvični usporiadateľ rád uvíta nielen hráčov, ale aj priaznivcov klenovského bedmintonu a jeho pamätníkov, veď bedminton hralo doteraz až 210 Klenovčanov.

ZDROJ: Richard Bálint

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA