Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

Orientáciu pri návšteve Rimavskej Bane uľahčia nové infotabule so zaujímavosťami

4. októbra 2018 | Komentáre: 0 |

Lepšiu orientáciu pri spoznávaní Rimavskej Bane a okolia umožnia návštevníkom nové informačné tabule, ktoré samospráva osadila počas leta. Nachádzajú sa v centre dediny a pri miestnom kultúrnom dome.

„Už začiatkom tohto roka sme uvažovali o spôsobe, ako informovať turistov o zaujímavostiach okolo Rimavskej Bane. Začiatkom leta sme preto nainštalovali na námestí prvú infotabuľu. Je to vlastne letecká snímka, na ktorej sú vyznačené niektoré záujmové body v dedine a okolí,“ uviedla starostka Elena Polóniová.

Druhá mapa rovnakého formátu pribudla minulý mesiac pri kultúrnom dome. „Namontovali sme ju na novú drevenú tabuľu, ktorú nám vyrobil miestny obyvateľ Ján Kubaliak,“ ozrejmila starostka s tým, že podobnú tabuľu pre obec vyrobil tento šikovný občan aj minulý rok. „Osadená je v centre obce a pripomína boje v okolí Bane počas Slovenského národného povstania,“ dodala starostka, podľa ktorej by informačné tabule v podobnom vizuále chceli pridať aj v budúcnosti.

Ďalším prírastkom v Rimavskej Bani je  informačná tabuľa s mapou cyklociest v regióne od Tisovca až po Šiatorskú Bukovinku. „Je to projekt vydavateľstva CBS z Banskej Bystrice. Každá obec, ktorá si nechala takúto mapu vypracovať, si do nej mohla dať obrázok nejakej miestnej rarity, ktorú nakreslili deti. Na našej je zobrazený náš kostol, ktorý namaľoval 11-ročný žiak našej školy,“ konkretizovala Polóniová.

Okrem týchto infotabúľ majú v Bani aj nové tabule pri vstupoch do dediny, na ktorých je obecný erb a uvítanie. „Pôvodné už boli vyblednuté a neplnili svoj účel. Vymenili sme ich teda, aby návštevníci našej obce mali už pri vstupe lepší pocit,“ zakončila starostka.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA