Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. júla 2020

Offroadu Tisovec skončilo povolenie od mesta, aká je jeho budúcnosť?

29. mája 2019 | Komentáre: 0 |

Otvorená budúcnosť. Aj tak by sa dala nazvať situácia ohľadom najväčšieho podujatia v Tisovci, Offroadu. Túto skutočnosť zapríčinil fakt, že akcia ešte nezískala povolenie na organizovanie od vedenia mesta.

„Máme vybavené všetky povolenia od vlastníkov pozemkov a od lesného obvodného úradu na trate, čo sa týka prejazdnosti. Máme to vybavené na tri roky, to znamená 2019, 2020, 2021. Jediné povolenie, ktoré nemáme, je súhlas mesta na organizovanie akcie, no my sme ešte nepodali žiadosť,“ uviedol Ľuboš Manica, jeden z organizátorov podujatia Offroad Tisovec.

O Offroade bola reč aj na aprílovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) v Tisovci, kde sa primátorka Irena Milecová ohradila voči fámam, že je za to, aby sa podujatie v ďalších rokoch neuskutočňovalo. „Nikdy som sa v tomto zmysle osobne nevyjadrovala a tento rok to už je 15. ročník, čo sa organizuje toto podujatie v Tisovci,“ zdôraznila Milecová.

„Bohužiaľ, povoleniam na ďalšie usporiadanie končí tohto roku platnosť, a teda organizátori Offroadu budú musieť nanovo požiadať všetky relevantné organizácie a aj mesto o vydanie a schválenie ďalších ročníkov,“ pokračovala primátorka s tým, že rozhodnutie bude na mestských poslancoch. „Na jeseň budeme musieť tieto veci znovu urobiť a obyvatelia mesta majú právo sa vyjadriť k tejto akcii, či ju ďalej chcú, alebo majú iné názory, napríklad kde by mal byť štart,“ podotkla Milecová.

K téme Offroadu vystúpil aj poslanec mestského zastupiteľstva Milan Šlajfer. „Tri roky dozadu som robil anketu cez stránku mesta, že ako sa občania k tomuto vyjadrujú. Zapojených bolo 300 ľudí, 207 bolo za, proti bolo 62 a 31 bolo za to, aby sa neštartovalo na námestí. Určite sa bude musieť spraviť nanovo prieskum, pretože toto je už trojročný prieskum,“ poznamenal Šlajfer.

Prínos a reklama pre mesto

Ako dodal Manica, v súvislosti s Offroadom si robil v meste malý prieskum, čo sa týka tržieb v pohostinstvách. „Nepýtal som sa, koľko zarobili, ale percentuálne mali okolo 400 % nárast tržieb v tých dňoch, keď tu bola naša akcia. Myslím si, že to určite má zmysel,“ podotkol Manica na nárast tržieb v pohostinstvách.

Offroad robí podľa neho veľkú reklamu nielen podujatiu, ale aj mestu Tisovec. „Každý ročník vydistribujeme vyše 2 500 tričiek. Chodím dosť po svete a videl som aj v rôznych kútoch Slovenska, Maďarska plno ľudí v našich tričkách. Tento rok dokonca prišiel aj jeden pán z Dánska. Čiže meno celého Tisovca šírime dosť do celej Európy,“ konštatoval Manica.

Na otázku, či plánujú organizátori nejaké zmeny v systéme jazdenia Offroadu, odpovedal: „Systém, ktorý máme teraz, je dobrý, a nejaké vážne zmeny, čo sa týka konštrukcie tej akcie, neplánujeme. Mali sme úmysly predĺžiť podujatie o jeden deň, ale to už je veľmi náročné na organizáciu,“ vyjsvetlil Manica.

Offroad Tisovec sa posledné roky koná od štvrtka do nedele. Najľudnatejším dňom Offroadu je nedeľa, kedy na trial do Dolinky príde 5 až 6-tisíc ľudí z celého Slovenska, ale aj z okolitých štátov.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: MsZ Tisovec, Ľuboš Manica


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA