Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. januára 2021

Offroad Tisovec sa presunul na august. Bude bez divákov aj trialu Dolinka

26. júna 2020 | Komentáre: 0 |

Offroad Tisovec sa tento rok uskutoční. Obľúbená akcia musela pre koronavírus a s ním spojené opatrenia prejsť zmenami.

Organizátori najprv pôvodný termín (16. – 19. apríla) zrušili s tým, že sa podujatie presunie na neskôr.

Nový dátum zverejnili len nedávno. Tohtoročný Offroad Tisovec bude o deň kratší a uskutoční sa 27. – 29. augusta 2020. Asi najvýraznejšou zmenou je zrušenie kultúrneho programu a neúčasť divákov.

„Nezvažovali sme, že celý ročník zrušíme. Zaregistrovaným účastníkom sme po presunutí pôvodného termínu sľúbili, že podujatie zorganizujeme hneď, keď to bude možné. Keďže pre situáciu okolo koronavírusu nedokážeme regulovať počet divákov, tak sme sa rozhodli program pre návštevníkov zrušiť,“ vysvetlil jeden z organizátorov Ľuboš Manica.

Tohtoročný Offroad Tisovec tak prebehne bez tradičného večerného otvorenia, kultúrneho programu a chýbať bude aj jazda ulicami mesta. Na štvrtok je naplánovaná len registrácia účastníkov a technická previerka. Zrušený je aj divácky populárny nedeľný trial Dolinka.

„Tieto časti boli čerešničkou na torte, no jadrom akcie sú denné trophy okruhy v piatok a sobotu. Bude to však veľké ochudobnenie podujatia. Ľudia z celého Slovenska sa na offroad tešia a každoročne Tisovec navštevujú. Bohužiaľ, taká je situácia a my to musíme rešpektovať.“

Organizátori avizujú, že rozhodnutie zrušiť štvrtkový program pre divákov aj nedeľný trial je len jednorazové a v ďalších ročníkoch sa tieto časti, ak to dovolí situácia, do programu vrátia. Hoci sa tohtoročný Offroad Tisovec ponesie aj v znamení opatrení proti šíreniu koronavírusu, počet účastníkov to neovplyvní.

„Máme stanovený limit 250 posádok, ktorý sa nám vždy naplní. Záujem účastníkov prevyšuje našu ponuku. Je to sto kilometrov tratí, takže autá sa v takom priestore roztratia,“ uzavrel Manica.

Nad zorganizovaním 16. ročníka viseli ešte vlani otázniky. Usporiadatelia čakali na rozhodnutie mesta, ktoré malo udeliť potrebné povolenia. Tie zastupiteľstvo napokon odsúhlasilo na roky 2020-2022.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA