Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 16. januára 2021

Od buka do buka

14. júna 2011 | Komentáre: 0 |

Občianske združenie OZVENY Hrachovo s ďalšími spoluorganizátormi Vás srdečne pozýva na netradičný Deň otcov spojený so súťažami a pozývačkami na Klenovskú rontouku pod názvom Od buka do buka.

Podujatie sa koná v sobotu 18. júna 2011 pred mlynom vo Veľkých Teriakovciach i v jeho priestoroch. Začíname vystúpením FS Vepor z Klenovca, po ktorom budú nasledovať súťaže otcov a detí v netradičných disciplínach. Zapojiť sa do nich môže každý otec, resp. krstný otec alebo starý otec s jedným dieťaťom, ktorí sa vopred nahlásia na nižšie uvedených kontaktoch. Po vyhodnotení súťaží bude nasledovať ďalšie pásmo vystúpenia FS Vepor z Klenovca a ŽSS Skalina z Hnúšte. Nebude chýbať ani niečo dobré pod zub.

Počas podujatia budú prebiehať aj voľné prehliadky mlyna. Vstupné je ľubovoľné.

Súčasťou podujatia bude aj tlačová konferencia venovaná 33. ročníku Gemersko – malohontských folklórnych slávností Klenovská rontouka, ktoré sa budú konať nasledujúci víkend po podujatí Od buka do buka. Srdečne Vás pozývame.

Prihlasovanie do súťaží pre otcov a deti:
Ak ste z Veľkých Teriakoviec – Marian Hano 0903 533 240
Ak ste z okolia – Mirka Kubaliaková 0903 772453

Viac informácií na mirkakubka@gmail.com alebo na tel. č. 0903 772453.

Deň otcov sa oslavuje v Amerike a Kanade už viac ako sto rokov. Najväčší impulz k vzniku tohto sviatku dala paradoxne žena – Bruce John Doddová z Washingtonu, ktorej otec ako veterán občianskej vojny stratil manželku a sám dokázal vychovať svojich šesť detí. V roku 1909 sa na jej podnet konala bohoslužba na počesť otcov a odvtedy sa každú tretiu júnovú nedeľu oslavuje Deň otcov.

Podľa iných zdrojov, návrh oslavovať Deň otcov vznikol v celosvetovej organizácii, v Lionskom klube – termínom bola tretia júnová nedeľa v roku 1915.

Deň otcov sa však oficálne oslavuje v Amerike od roku 1924. V súčasnosti slávia spolu s Američanmi a Kanaďanmi vďačne tento sviatok napríklad v Brazílii, Veľkej Británii, Francúzsku i Rakúsku. Po roku 1989 sa začal šíriť aj v strednej Európe – aj u nás.

Zdroj: Mirka Kubaliaková, dobrovoľníčka o.z. OZVENY Hrachovo, www.ligaotcov.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA