Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

Oblastná súťaž žiakov špeciálnych škôl v prednese poézie

3. apríla 2012 | Komentáre: 0 |

Konečne zavítala jar, no zima akoby stále nechcela odísť. Po niekoľkých teplých dňoch nám znovu ochladilo, ale dňa 29. marca 2012 nám predsa len svietilo slniečko a ukazoval sa, i keď chladný, ale pekný deň. Po roku sme sa opäť zišli na našej škole na súťaži v prednese poézie žiakov špeciálnych škôl a špeciálnych tried pri základných školách.

Súťaž má u nás už dlhodobú tradíciu a tento rok k nám prišli žiaci a pedagógovia zo ŠZŠ Hnúšťa, ŠZŠ slov. Rimavská Sobota, ŠZŠ Revúca, ŠZŠ Veľký Krtíš a žiaci zo špeciálnych tried pri ZŠ V. Clementisa z Tisovca. Na začiatku, aby sa súťažiaci prestali báť, vystúpili s pekným tančekom – Šmolkovia – žiaci 1. ročníka. Tréma sa stratila a súťaž mohla začať. Výkony žiakov hodnotila nezávislá porota v zložení : predseda poroty Júlia Štefániková, členovia Oľga Košútová a Margita Bálintová, bývalé kolegynky zo základnej školy. Všetci súťažiaci sa predviedli na vysokej úrovni, boli vynikajúco pripravení a porota to mala veru naozaj ťažké. Veď predsa víťazi sú všetci, ktorí majú odvahu vystúpiť pred toľko ľudí a zarecitovať báseň. Porota nakoniec rozhodla.

Víťazi jednotlivých kategórií:

I. kategória
1. Marek Samko – (špec. tr. pri ZŠ V. Clementisa Tisovec)
2. Miroslav Radič – (ŠZŠ Klenovec)
3. Ivana Tomášová (ŠZŠ Klenovec)

II. kategória
1. Boris Harvan -(špec. tr. pri ZŠ V. Clementisa Tisovec)
2. Maroš Motoška – (ŠZŠ Veľký Krtíš)
3. Jaroslav Lazi – (ŠZŠ Hnúšťa)

III. kategória
1. Jana Balogová – (ŠZŠ Revúca)
2. Martin Mušuka – (špec. tr. pri ZŠ V. Clementisa Tisovec)
3. Izabela Pokošová – (ŠZŠ Rimavská Sobota), Ivana Samková – (ŠZŠ Revúca)

IV. kategória
1. Anna Vágnerová – (ŠZŠ Veľký Krtíš)

V. kategória
1. Michaela Bartová – (ŠZŠ Hnúšťa)

Všetkým víťazom blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník. Ceny do súťaže nám venovali vydavateľstvá Fragment, Ikar, Slovart, Reader’s Digest Výber Slovensko, s.r.o.. Veľmi pekne ďakujeme.

ZDROJ: Janka Pohorelská

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA