Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. októbra 2020

O Medové Vianoce bol opäť veľký záujem

12. decembra 2012 | Komentáre: 0 |

Mlyn vo Veľkých Teriakovciach sa v sobotu (08.12.) podvečer opäť tešil veľkému počtu návštevníkov, ktorí si už po tretíkrát prišli vychutnať atmosféru Medových Vianoc.

Tento rok bolo pre návštevníkov mlyna pripravené to najlepšie z predchádzajúcich dvoch ročníkov, a to predajná výstava sviečok zo včelieho vosku od Milana Krokavca z Kraskova a tvorivá dielňa, v ktorej si najmä deti vlastnoručne vyrábali jednoduché sviečky zo včelieho vosku. Nechýbala ani tvorivá dielňa zdobenia medovníkov, novinkou však bola možnosť zakúpiť si zdobené medovníčky Janky Rončákovej z Tisovca.

Návštevníci Medových Vianoc mohli aj tento rok vidieť pečenie vianočných oblátok v podaní Márie Marekovej z Hrachova, ktoré mohli priamo na mieste ochutnať s medom od miestnych včelárov. Medzi novinky patrila aj ukážka výroby a predajná výstava šúpolienok pani Evy Dolinajovej z Tisovca či ochutnávka opekancov s makom a medom z kuchyne nášho občianskeho združenia. Na zahriatie bol občianskym združením Teriakovčan podávaný vianočný punč a medovina.

Medové Vianoce by už bez folkloristov z Klenovca ani neboli tým, čím sú. Tento rok prišli návštevníkov podujatia pozdraviť deti z detských folklórnych súborov Zornička a Mladosť a mužská spevácka skupina FS Vepor z Klenovca. Okrem kolied a vinšov dotvorili pravú vianočnú atmosféru aj betlehemskou hrou.

Tak ako vždy, naše veľké poďakovanie patrí desiatke dobrovoľníkov z Hrachova, Veľkých Teriakoviec, Rimavských Zalužian a Hnúšte, ako aj remeselníkom a účinkujúcim, ktorí nám opäť pomohli pripraviť podujatie s vôňou, chuťou a atmosférou Vianoc. Rovnako ďakujeme aj všetkým návštevníkom, ktorí nás podporili veľkou účasťou.

Zdroj: Mirka Kubaliaková,  o.z. OZVENY

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA