Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. januára 2021

Nové občianske hliadky v Tisovci a Rimavskej Píle

1. decembra 2014 | Komentáre: 0 |

V Tisovci a Rimavskej Píle začali pôsobiť občianske hliadky. Širokú verejnosť o tom informovala Mestská polícia v Tisovci.Tisovec

V rámci aktivačnej práce bolo od polovice septembra do tzv. Občianskej hliadky vybratých šesť občanov. Tí sa v rámci aktivačnej činnosti dobrovoľne zapojili do projektu, ktorého cieľom je zapojenie väčšieho počtu občanov Tisovca a miestnej časti Rimavská Píla na ochranu verejného poriadku, života, zdravia a majetku občanov mesta.

V meste Tisovec boli do projektu zapojení Pavel Baláž, Stanislav Baláž, Radoslav Štajer a Vladimír Mušuka. V miestnej časti Rimavská Píla sú to Jaroslav a Erika Koniarovci. Navyše vďaka projektu „Priestor na vašu príležitosť“ sa počet členov občianskej hliadky zvýšil o ďalších dvoch členov. Vo výberovom konaní boli vybraní dvaja uchádzači – Pavel Demian a Miroslav Kubinec. Obaja sa stali riadnymi zamestnancami mesta ako členovia občianskej hliadky a ich mzdové náklady sú týmto dvom pracovníkom refundované z prostriedkov EÚ. Obaja budú následne vybavení i mobilnými telefónmi a ich kontaktné čísla ako členov občianskej hliadky budú uverejnené, aby ich mala k dispozícii široká verejnosť. Všetci členovia občianskej hliadky vykonávajú službu v civilnom odeve, ale sú výrazne označení reflexnými vestami s nápisom Mesto Tisovec – Občianska hliadka.

Ako náčelník MsP Tisovec Ján Martiniak tvrdí, cieľom všetkých týchto opatrení je zapojenie väčšieho počtu občanov, ktorí vykonávajú dohľad nad verejným poriadkom v meste Tisovec a m. č. Rimavská Píla. Občania mesta Tisovec a m.č. Rimavská Píla sa môžu obrátiť so svojimi podnetmi, návrhmi, prípadne oznámeniami na členov občianskej hliadky. Títo následne všetky podnety a zistenia budú hlásiť mestskej, prípadne štátnej polícii.

Mestská polícia tiež žiada občanov, ktorí budú mať kladné, alebo záporné skúsenosti s činnosťou jednotlivých členov občianskej hliadky, aby ich nahlásili mestskej polícii, prípadne na MsÚ Tisovec. Na základe uvedených informácii budú prijímané opatrenia na zlepšenie a skvalitnenie činnosti občianskych hliadok.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Tisovec.com


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA