Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 11. augusta 2020

Nové cyklotrasy podporia turizmus v regióne

13. marca 2014 | Komentáre: 1 |

Únia Slanej a Rimavy realizuje projekty cyklotrás, ktoré spájajú náš región s Maďarskom, čo predpokladá pozitívny dopad na turizmus.

Únia Slanej a Rimavy ako slovenská časť euroregiónu Slaná – Rimava každoročne podáva žiadosti o finančné príspevky na projekty, ktoré rozvíjajú Slovensko – maďarskú cezhraničnú spoluprácu.

cyklotrasy-foto

Počas uplynulých rokov sa podarilo zrealizovať 15 projektov. Za spolupráce partnerov z jednotlivých samospráv, záujmových a občianskych združení sa podarilo prispieť k propagácii regiónu na výstavách cestovného ruchu doma i v zahraničí, podporiť regionálne výstavy Gemer Expo, prispieť k rozvoju produktov cestovného ruchu ako je Cesta Mária Széchy, vydaním propagačných materiálov a kalendárov, prispieť k organizovaniu cezhraničných kultúrnych , športových a spoločenských podujatí.

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR aj v roku 2013 zverejnilo výzvu na predkladanie žiadostí o finančné príspevky na projekty, ktoré sú zamerané na realizáciu euroregionálnych aktivít. Prioritou bola podpora aktivít na zlepšenie kvality cykloturistických trás.

Únia Slanej a Rimavy v partnerstve so združením Sajó – Rima Eurórégió so sídlom v Putnoku (Maďarsko), obcou Muráň a Slovenským cykloklubom Slovenský Kras Gemerská Hôrka získala finančné prostriedky na dva projekty. Ide o obnovu prihraničných cyklotrás vo východnej časti a obnovu a prípravu cyklotrás v západnej časti Euroregiónu.

V prvom projekte ide o GPS zameranie cyklotrás, prepojenie na sieť cyklotrás v Maďarsku, modernizáciu existujúcich cyklotrás a obnovu značenia a príprava žiadosti o zaradenie cyklotrasy Slavošovský tunel do siete cyklotrás SR.

Druhý projekt rieši rekognoskáciu a identifikáciu CTT novej cyklotrasy Fiľakovo – Bučoň (cca 10 km), a jej napojenie na cyklotrasu Geopark Novohrad – Nógrád, ktorá vedie cez hranice do Maďarska a cyklotrasy Muránsky hrad – Tri Chotáre ( cca 18 km) ako druhý východiskový bod turistickej „Cesty Márie Széchy“.

muran_-_centrum_muranskej_planiny

 

Obe tieto trasy budú vyznačené v zmysle platných predpisov. Na základe toho bude spracovaná dokumentácia pre povoľovacie konanie a realizácia povoľovacieho konania. Uskutoční sa aj rekognoskácia zvyšku cyklotrasy „Cesty Márie Széchy“ (cca 55 km) ale rozsah prostriedkov projektu nedovoľuje aj realizáciu jej značenia.

Realizácia projektov sa presunula do ďalšieho roku a bude ukončená koncom marca 2014. Prepojením cyklotrás s Maďarskom sa vytvárajú predpoklady pre väčšiu prepojenosť cestovného ruchu v rámci cezhraničnej spolupráce. Zvýši sa počet turistov a návštevníkov regiónu. Projekt prispeje k rozvoju konkrétnej spolupráce medzi subjektmi cestovného ruchu ako aj medzi organizáciami cykloturistiky. Z toho dôvodu Euroregión Slaná – Rimava sa bude uchádzať o ďalšie finančné prostriedky na vyznačenie celej cyklotrasy na turistickej ceste Mária Széchy

„Tieto projekty boli podporené z rozpočtovej kapitoly Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky“Cy

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny,sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  čo škandal | 13. marca 2014 | 19:48 | 19:48

    Lenže Kotrba to zatrhne.:)

    [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA