Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. decembra 2020

Foto: Nevyužitý vlek chcú v Tisovci využiť na zjazd cyklistov

4. novembra 2014 | Komentáre: 6 |

Vlek v Rejkove v katastri mesta Tisovec, ktorý sa neprevádzkoval od roku 2006, by vďaka členom SKI klubu Tisovec mohol okrem zimnej prevádzky nájsť aj nové využite.

bikerPo drobných opravách elektrickej inštalácie a úspešnom odskúšaní jeho funkčnosti prešiel vďaka brigáde nadšencov úpravou aj jeho terén.

Podľa slov Petra Rukavicu, člena SKI Klubu Tisovec, by mal vlek slúžiť pre cyklistov, na tzv. downhill. „Myslím si, že nová trasa v okolí pritiahne mnohých nadšencov tohto športu a v budúcnosti by mohla byť aj novým turistickým lákadlom mesta Tisovec“, povedal pre Echoviny.sk Rukavica. Vleky sa už takto využívajú napríklad aj v Polomke v okrese Brezno, alebo v Hriňovej v okrese Detva. Trasa bude podobne ako v Hriňovej a Polomke obsahovať rôzne skoky a iné prekážky.

V SKI klube Tisovec dúfajú, že vlek by mohol byť opäť využitý aj v zimných mesiacoch, ak bude dostatočne studená zima a nebude nutné umelo zasnežovať. „Na úpravu zasneženého terénu máme k dispozícii aj ratrak“, uviedol Rukavica.

Projekt novej „downhillovej“ trasy v Tisovci, pripravujú členovia SKI klubu Tisovec Peter Rukavica, Ján Rukavica, Róbert Boháčik a Dušan Brna ako dobrovoľníci svojpomocne. Iniciatívu víta aj primátor Tisovca Peter Mináč: „Bohužiaľ bez väčších investícií sú vzhľadom na poveternostné podmienky lyžiarske vleky v našom regióne len slabo využiteľné. Toto je veľmi zaujímavá aktivita, ktorá spája šport i cestovný ruch. Teším sa, že sa Peter Rukavica a členovia Ski klubu dali na takúto aktivitu a že sú aktívni v hľadaní nových možností využitia týchto vlekov,“ povedal Mináč.

vlek_rejkovo3

vlek_rejkovo4

vlek_rejkovo5

vlek_rejkovo6

vlek_rejkovo7

vlek_rejkovo

vlek_rejkovo (2)

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, foto: P. Rukavica


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  Anonym | 4. novembra 2014 | 20:50 | 20:50

  Mily redaktor a nadsenci

  Je to sice pekne ze si ideme stavat trate, zobereme aj tak uz tych zopar ludi co je v stredisku a hura budeme sa nerentabilne vozit v strediskach ktore to polozi.

  V polomke okrem SPDH nikdy nebola prevadzkovana trat.

  A ak verite ze vdaka 20 ludom sa pritiahne vacsi ruch do regionu tak ste na omyle.

  Vela stastia v inciative prajem.

  [Reagovať]

  Roman Lebeda reagoval:

  Ja som si istý, že to, že sa tam príde raz za dva týždne v sobotu pár krát spustiť 20 športovcov – cyklistov, určite žiadne stredisko nepoloží a dokonca to nie je ani nerentabilné – ak prevádzkovateľom športovci nezaplatia aspoň náklady, zrejme ich za vlastné ťahať nebudú. Okrem toho nemá čo položiť – veď v zime, ak bude sneh, bude stredisko normálne fungovať.

  Čo je dôležité je pekný nápad. Možno o pár rokov títo nadšenci budú organizovať akcie so stovkami pretekárov s medzinárodnou účasťou. Niekedy stačí raz do roka, aby to spropagovalo mesto i región (ako príklad môže poslúžiť napríklad offroad).

  Radšej držme nadšencom i dobrému nápadu palce, možno sa z toho vyvinie pekná aktivita a ak nie, nikomu z krásy neubudne.

  P.S.: Zubačke tiež na začiatku nikto neveril.

  RL

  [Reagovať]

 2. Autor:  robo | 5. novembra 2014 | 7:27 | 7:27

  Máš 100 %nú pravdu Roman, kto neskúsi a nehľadá ako sa dá, nie ako sa nedá , nedosiahne nič nové. Bude to fajn.

  [Reagovať]

 3. Autor:  tisovčan | 5. novembra 2014 | 7:28 | 7:28

  všetko je krásne a držím palce, len škoda, že presne ako sa píše od r.2006 vlek nejde a teraz to zrazu ide…vieme prečo, idú voľby a iniciátori sú náhodou kandidáti za poslancov,že..kde ste boli páni pred rokom,dvoma,troma…dobre načasované, ale nepresvedčivé aspoň pre mňa určite nie!

  [Reagovať]

 4. Autor:  Peter Rukavica | 5. novembra 2014 | 10:23 | 10:23

  Vážený pán Tisovčan.
  Nedá mi reagovať na Váš komentár. V prvom rade chcem povedať, že tento článok nemá nič spoločné s tým, že kandidujem na poslanca v Tisovci. V ski klube posobím od roku 2004 ako člen aktívne ale v stredisku Bánovo. Rejkovský vlek mala na starosti iná partia len bohužal niektorí nadšenci s tej partie už nie su medzi nami.Preto som sa rozhodol, že je škoda nechať taký kopec ako je Rejkovo úplne zaniknúť. Tento nápad som dostal už v zimnej sezóne 2012/2013 keď bolo v Tisovci dostatočné množstvo snehu, aby vlek v Rejkove mohol premávať, keby bol vtedy vlek pochystaný na zimu. Další nápad mi ponukli downhildisti, ktorí majú v Rejkove pri vleku urobenú trať cez les, že či by sme ich časom ak bude všetko v poriadku netahali na bicykloch hore kopcom. Osobne som uvítal tento nápad a uvidíme či prinesie aj svoje ovocie. Mládeži v Tisovci sa venujem aj v inom športe a to vo futbale ako vedúci družstva kategórie dorast nemám za potrebu sa s tým chváliť robím to rád a verte mi nehľadám za tým žiadnu predvolebnú kampaň lebo keď sme toto všetko rozbiehali som ešte neplánoval kandidovať. Peter

  To anonym:
  Myslím si , že skúsiť treba všetko a preto som sa do toho aj s partiou pustil. Pozrite napríklad nadšencov off road klubu Tisovec, keď pred 10-timi rokmi robili prvý off road zraz zislo sa ich asi cca 25 off road aút väčšinou z Tisovca a blízkeho okolia a dnes je s toho prestížne podujatie, ktoré navštevujú aj priaznivci zo zahraničia. Nemám veľké oči, ale kto neskúsi nemôže povedať ako to dopadne. Uvidíme o pár rokov či to bol dobrý nápad, alebo nie. Držte palce.

  [Reagovať]

  merci reagoval:

  Super nápad škoda takého fajn vleku aby chátral.

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA