Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. novembra 2020

R. Sobota: Nemocnicu chce Svet zdravia dostavať čo najskôr

31. októbra 2016 | Komentáre: 0 |

Prioritou spoločnosti Svet zdravia, ktorej banskobystrickí krajskí poslanci odsúhlasili predaj nedostavaných nemocničných pavilónov v Žiari nad Hronom a Rimavskej Sobote, je čo najskoršia dostavba oboch pavilónov a skoncentrovanie čo najviac medicínskych výkonov na jedno miesto.

 

nemocnica-rs„Keďže v obidvoch mestách sa existujúce pavilóny A nachádzajú hneď vedľa nedostavaných častí, po ich dokončení sa výrazne skrátia vzdialenosti medzi jednotlivými oddeleniami. To predstavuje obrovskú výhodu pre pacientov, ako aj personál,“ uviedol v tejto súvislosti hovorca spoločnosti Svet zdravia Tomáš Kráľ.

Navyše je podľa jeho slov pravdepodobné, že z kapacitných dôvodov obidve nemocnice budú mať záujem využívať aj ďalšie existujúce budovy nachádzajúce sa v ich areáloch. Perspektívna možnosť ich využitia môže byť najmä v oblasti poskytovania chronickej zdravotnej starostlivosti.

V záujme spoločnosti je podľa Kráľa sprístupniť nové nemocničné časti pacientom v čo najskoršom čase. Konkrétnejší časový harmonogram chce Svet zdravia predstaviť až po dokončení projektovej prípravy. „Termín ukončenia výstavby do štyroch rokov od podpisu zmluvy považujeme však za maximálny,“ dodal Kráľ.

Uznesenie o predaji pavilónov podpísal predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marian Kotleba ešte 6. októbra. „Po zverejnení daného uznesenia sme boli telefonicky kontaktovaní zo strany Svet zdravia a dohodli sme sa, že návrhy kúpnych zmlúv, ako aj dohody o ukončení nájomných zmlúv budú pripravované spoločnosťou Svet zdravia. Následne budú zaslané v elektronickej podobe na pripomienkovanie oddeleniu právnych a podporných služieb Úradu BBSK,“ priblížila najbližšie kroky hovorkyňa kraja Michaela Piliarová s tým, že po zapracovaní pripomienok oboch zmluvných strán budú zmluvy predložené na podpis vedeniu BBSK. Kedy bude zmluva uzatvorená, sa zatiaľ podľa Piliarovej nedá určiť, keďže jej uzatvorenie závisí od dosiahnutia konsenzu v otázke zmluvných podmienok.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, foto: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA