Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 7. marca 2021

Pri nehode neďaleko R. Píly sa zranila jedna osoba, cesta bola uzavretá

2. novembra 2019 | Komentáre: 0 |

Transport vrtuľníkom do nemocnice si vyžiadali zranenia jednej osoby pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v sobotu 2. 11. 2019 v katastrálnom území Rimavskej Píly.

O udalosti informovalo Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru (OS HaZZ) v Banskej Bystrici s tým, že cesta I/72 bola po nehode úplne uzavretá.

„Ide o dopravnú nehodu jedného osobného motorového vozidla so zranením jednej osoby. Príslušníci HaZZ po príchode vykonali protipožiarne opatrenia a pomáhali Zdravotnej záchrannej službe (ZZS) pri ošetrovaní zranenej osoby a jej naložení do vrtuľníka leteckej záchrannej služby,“ konkretizovalo OS HaZZ.

Dodalo, že na mieste zasahovali traja príslušníci z Okresného riaditeľstva HaZZ v Rimavskej Sobote a z hasičskej stanice v Hnúšti na jednom kuse techniky. Na mieste bola aj polícia.

DOPLNENÉ 2. 11. 2019 o 18.55: Podľa slov hovorkyne Operačného strediska zdravotnej záchrannej služby Aleny Krčovej na mieste nehody letecká záchranná služba nezasahovala (za nesprávne informovanie sa ospravedlňujeme, ale takúto mylnú informáciu médiám poskytlo Operačné stredisko HaZZ, pozn. redakcia).

„Výzvu na tiesňovú linku 155 sme prijali o 12:51 s tým, že auto vyletelo z cesty, vodič sa nachádza mimo vozidla a dýcha. Na miesto udalosti sme vyslali záchranárov, ktorí muža po prvotnom ošetrení transportovali s úrazom hlavy do nemocnice v Rimavskej Sobote,“ uviedla hovorkyňa.

Polícia už nehodu vyšetruje a na expertízu zaslala zelenú sušinu, ktorú našla v príručnej schránke auta. Viac sa dočítate v samostatnom článku.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: HaZZ, Foto: ilustračné, Pixabay.com


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
FacebookPosledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA