Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 30. októbra 2020

Nedostavaný objekt poslanci predali, bude z neho nemocničný pavilón

8. júna 2016 | Komentáre: 0 |

Zastupiteľstvo Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) jednohlasne, 38 prítomnými poslancami, schválilo predaj rozostavanej budovy s pozemkom v areáli Všeobecnej nemocnice Rimavská Sobota. Za nedokončenú stavbu nemocničného pavilónu zaplatí spoločnosť Svet zdravia, ktorá je prevádzkovateľom nemocnice, viac ako 573.000 eur.

spitalPodmienkou je, že najneskôr do štyroch rokov odo dňa prevodu vlastníckeho práva k stavbe dôjde k jej rekonštrukcii a sprevádzkovaniu tak, aby sa stala súčasťou nemocnice a bola používaná na účely poskytovania zdravotnej starostlivosti. Predkladateľom návrhu, ktorému predchádzala živá diskusia, bol krajský poslanec Peter Juhász.

Ako sa uvádza v dôvodovej správe, stavba tohto pavilónu sa začala v roku 1990, výstavba nepokračuje od roku 2001. Odvtedy sa postupne znehodnocuje a degraduje. Spoločnosť Svet zdravia odhaduje náklady na sprevádzkovanie stavby na takmer sedem miliónov eur. V objekte chce zabezpečiť nové urgentné pracovisko s tromi operačnými sálami. Sľubuje si od toho zvýšenie kvality zdravotníckej starostlivosti pre pacientov.

„Navrhovaná kúpna cena je síce nižšia, ako je súčasná hodnota určená znaleckým posudkom, avšak veríme, že zastupiteľstvo vezme do úvahy viacero podstatných aspektov ovplyvňujúcich reálnu cenu stavby. Najmä rozsah a finančnú náročnosť prác, ktoré sú nevyhnutné na to, aby sa z nej stalo moderné zdravotnícke zariadenie lôžkového typu poskytujúce služby všeobecnej nemocnice. Zabráni sa tak ďalšej devastácii a obyvateľom regiónu to prinesie v odhadovanom horizonte asi troch rokov nový rozmer pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti,“ deklarovala pred poslaneckým zborom spoločnosť Svet zdravia.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, foto: ilustračné


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA